Ekonomika
Nauda

Kopbudžetā par 465,6 miljoniem eiro vairāk kā pērn 0

Foto: Ieva Čīka/ LETA

Konsolidētajā kopbudžetā šā gada desmit mēnešos veidojies 261,8 miljonu eiro pārpalikums un salīdzinājumā ar 2016.gada attiecīgo periodu palielinājās par 25,8 miljoniem eiro. Lielākā daļa no kopējā konsolidētā kopbudžeta pārpalikuma veidojās valsts budžetā, portāls LA.lv uzzināja Finanšu ministrijā (FM).

Raugoties pa budžeta veidiem – valsts pamatbudžetā pārpalikums bija 76,6 miljoni eiro, savukārt valsts speciālajā budžetā 64,4 miljoni eiro. Salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, valsts budžeta pārpalikums palielinājās par 57,1 miljoniem eiro, ko pamatā nodrošināja augstāki nodokļu ieņēmumi. Pašvaldību budžetā šā gada desmit mēnešos bijis 84,8 miljonu eiro pārpalikums, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, samazinoties par 21,0 miljoniem eiro.

FM atzīmē labos iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) ieņēmumumus, kā arī transfertu pieaugums no pamatbudžeta, tiem būtiski kāpjot ES fondu projektu īstenošanai. FM norāda, ka vienlaikus, līdz ar aktīvāku ES fondu projektu īstenošanu, vērojams izteikts kapitālo izdevumu kāpums, kā arī atalgojuma izdevumu pieaugums pašvaldībās, tādējādi ietekmējot pārpalikuma samazinājumu pārskata periodā. Pašvaldību budžetā pārskata periodā vērojams būtiskākais ieņēmumu un izdevumu palielinājums.

Konsolidētā kopbudžeta ieņēmumi janvārī-oktobrī veidoja 7 966,5 miljonus eiro, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, ieņēmumiem palielinoties par 465,6 miljoniem eiro jeb 6,2%. FM skaidro, ka galvenokārt, ieņēmumu kāpumu nodrošināja nodokļu ieņēmumi, kuri palielinājās par skaitliski līdzvērtīgu apjomu kā kopējie ieņēmumi kopbudžetā (465,7 miljoniem eiro) Turpretī ārvalstu finanšu palīdzības ieņēmumi palielinājās par 17,3 miljoniem eiro jeb 2,8%, kamēr ne-nodokļu ieņēmumiem 24,0 miljoniem eiro jeb 4,9% samazinājums salīdzinājumā ar 2016.gada desmit mēnešu periodu.

LA.lv