Latvijā
Politika

Kopējais pašvaldību 2020.gada budžets būs par diviem miljoniem eiro mazāks0


Finanšu ministrs Jānis Reirs.
Finanšu ministrs Jānis Reirs.
Foto: Timurs Subhankulovs

Latvijas pašvaldību 2020.gada kopējais budžets būs par diviem miljoniem eiro mazāks, trešdien pēc valdības ārkārtas sēdes žurnālistiem atzina finanšu ministrs Jānis Reirs (JV).

Lai ar 2020.gadu varētu celt mediķu atalgojumu, valdība atbalstīja Finanšu ministrijas priekšlikumu mainīt azartspēļu nodokļa ieņēmumu sadalījumu starp valsti un pašvaldībām.

Līdz šim bija plānots, ka nākamgad 90% no azartspēļu nodokļa ieņēmumiem nonāks valsts budžetā, bet 10% – pašvaldību. Tomēr Ministru kabinets šodien lēma proporciju mainīt, proti, valsts saņems 95% azartspēļu nodokļa ieņēmumu, bet pašvaldības – 5%.

Šo izmaiņu rezultātā valsts budžets papildus iegūs divus miljonus eiro, kas tiks novirzīti mediķu atalgojuma celšanai.

Vaicāts, vai ar pašvaldībām ir saskaņotas izmaiņas akcīzes nodokļu ieņēmumu sadalījumā, Reirs norādīja, ka priekšlikuma saskaņošanas process bija steidzīgs, tāpēc viņa rīcībā nav pašvaldību viedoklis.

Savukārt uz jautājumu, ja pašvaldības šim sadalījumam nepiekritīs, ministrs atbildēja, ka “ir svarīgi dot mediķiem signālu, ka solidāri tika meklēts risinājums mediķu algām”.

Aicināts precizēt, par cik samazināsies pašvaldību 2020.gada budžets, Reirs norādīja, ka tas samazināsies par nedaudz virs diviem miljoniem eiro.

Otrdien Ministru kabinets lēma 2020.gada budžetā par teju miljonu eiro samazināt mērķdotāciju apjomu pašvaldībām.

Iepriekš Saeima pirmajā lasījumā apstiprināja mērķdotāciju apjomu pašvaldībām 382 689 344 eiro apmērā, tomēr valdība lēma izskatīšanai otrajā lasījumā šo summu samazināt līdz 381 854 199 eiro.

No minētā summas pašvaldību pamata un vispārējās vidējās izglītības iestāžu, pašvaldību speciālās izglītības iestāžu, pašvaldību profesionālās izglītības iestāžu un daļējai interešu izglītības programmu pedagogu darba samaksai un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām atvēlēti 282 477 570 eiro. Pēc pirmā lasījumā šī summa bija 281 756 342 eiro.

Saistītie raksti

Tāpat pašvaldību speciālo pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogu darba samaksai un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām, Izglītības iestāžu reģistrā reģistrētajiem attīstības un rehabilitācijas centriem un speciālajām izglītības iestādēm, kas nodrošina internāta pakalpojumus, iepriekš plānoto 66 997 909 eiro vietā otrajam lasījumam piedāvāti 63 986 395 eiro.

Savukārt pašvaldību izglītības iestādēs bērnu no piecu gadu vecuma izglītošanā nodarbināto pedagogu darba samaksai un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām no iepriekš plānotajiem 32 951 724 eiro otrajam lasījumam piedāvāti 34 406 865 eiro.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
FID oficiāli savā mājaslapā publicējis ASV sankciju sarakstā iekļautā Lemberga vārdu
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Tiesa patur apcietinājumā arī “Rīgas Centrāltirgus” lietā apcietināto Unguru
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Lembergs skaidro, vai atkāpsies no Ventspils brīvostas pārvaldes valdes 1
2 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Lembergs atkāpies no Ventspils brīvostas pārvaldes valdes
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Gaidāma aukstākā nakts šonedēļ. Prognoze trešdienai
6 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Noskaidrots, kas visvairāk satrauc Latvijas iedzīvotājus
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Ja cilvēkam galvā čivina zvirbuļi… Ārlietu ministrs ironizē par Lemberga izteikumiem
1 stunda
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Olafs Zvejnieks: Vai ES fondu “neizpļekarēšana” ļauj sasniegt Latvijas stratēģiskos mērķus
49 minūtes