Mobilā versija
+3.3°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
13. jūlijs, 2015
Drukāt

Kopējie nodokļu parādi Latvijā jūlija sākumā – 1,472 miljardi eiro

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Latvijā šogad jūlija sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 1,472 miljardi eiro, kas ir par 1,3% vairāk nekā mēnesi iepriekš, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) dati.

Tostarp 961,666 miljonu eiro parāds bija valsts pamatbudžetam, 323,89 miljoni eiro – pašvaldību budžetiem, bet sociālās apdrošināšanas iemaksu parādi bija 186,258 miljoni eiro.

Atbilstoši VID datiem aktuālie parādi, kuriem tiek aprēķināta nokavējuma nauda, šogad 1.jūlijā bija 70,5% no kopējās parādu summas jeb 1,038 miljardi eiro miljoni eiro.

Tāpat VID dati liecina, ka par nepiedzenamiem 2015.gada 1.jūlijā bija atzīti parādi 8,901 miljona eiro apmērā – šie parādi izveidojušies likvidējamiem uzņēmumiem līdz likvidācijas procedūras pabeigšanai.

Par piedzenamiem šogad jūlija sākumā bija atzīti parādi 1,029 miljardu eiro apmērā, tostarp par reāli piedzenamiem atzīti parādi 149,375 miljonu eiro apmērā, bet par reāli nepiedzenamiem – 879,495 miljonu eiro apmērā. No parādiem, kas atzīti par reāli nepiedzenamiem, par 874,284 miljonu eiro parādniekiem nav naudas līdzekļu un mantas, uz ko vērst piedziņu, savukārt piedziņas noilgums iestājies parādiem 5,21 miljona eiro apmērā.

Atmaksas termiņa pagarinājumi 1.jūlija bija piešķirti parādiem 78,823 miljonu eiro apmērā.

Savukārt apturēto parādu summa, kam pārtraukta nokavējuma naudas aprēķināšana, jūlija sākumā bija 355,22 miljoni eiro – šo summu veidoja par maksātnespējīgiem atzītu uzņēmumu parādi.

Šogad jūnija sākumā Latvijā kopējie nodokļu parādi bija 1,453 miljardi eiro.

VID ir finanšu ministra padotībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kas nodrošina nodokļu maksājumu un nodokļu maksātāju uzskaiti, valsts nodokļu, nodevu un citu valsts noteikto obligāto maksājumu iekasēšanu Latvijas teritorijā, kā arī iekasē nodokļus, nodevas un citus obligātos maksājumus Eiropas Savienības budžetam, īsteno muitas politiku un kārto muitas lietas. VID ir izveidots 1993.gadā.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+