Ekonomika
Darbs un nauda

Kopējie nodokļu parādi Latvijā maija sākumā – 1,23 miljardi eiro0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: Fotolia

Latvijā šogad maija sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 1,23 miljardu eiro apmērā, kas ir par 2% mazāk nekā mēnesi iepriekš, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) dati.

Tostarp 763,504 miljonu eiro parāds bija valsts pamatbudžetam, kas ir kritums par 2,9% salīdzinājumā ar aprīļa sākumu, 302,917 miljoni eiro – pašvaldību budžetiem, kas ir par 1,7% mazāk, bet sociālās apdrošināšanas iemaksu parādi bija 163,616 miljonu eiro apmērā, kas ir par 2,1% vairāk.

Atbilstoši VID datiem aktuālie parādi, kuriem tiek aprēķināta nokavējuma nauda, šogad 1.maijā bija 64,1% no kopējās parādu summas jeb 788,282 miljoni eiro.

Tāpat VID dati liecina, ka par nepiedzenamiem 2018.gada 1.maijā bija atzīti parādi 7,321 miljona eiro apmērā – šie parādi izveidojušies likvidējamiem uzņēmumiem līdz likvidācijas procedūras pabeigšanai.

Par piedzenamiem šogad maija sākumā bija atzīti parādi 780,96 miljonu eiro apmērā, tostarp par reāli piedzenamiem atzīti parādi 168,876 miljonu eiro apmērā, bet par reāli nepiedzenamiem – 612,084 miljonu eiro apmērā. No parādiem, kas atzīti par reāli nepiedzenamiem, par 611,105 miljoniem eiro parādniekiem nav naudas līdzekļu un mantas, uz ko vērst piedziņu, savukārt piedziņas noilgums iestājies parādiem 0,979 miljonu eiro apmērā.

Atmaksas termiņa pagarinājumi 1.maijā bija piešķirti parādiem 111,644 miljonu eiro apmērā. Savukārt apturēto parādu summa, kam pārtraukta nokavējuma naudas aprēķināšana, maija sākumā bija 330,112 miljoni eiro – šo summu veidoja par maksātnespējīgiem atzītu uzņēmumu parādi.

Pirms mēneša – 2018.gada aprīļa sākumā – Latvijā kopējie nodokļu parādi bija 1,255 miljardi eiro.

VID ir finanšu ministra padotībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kas nodrošina nodokļu maksājumu un nodokļu maksātāju uzskaiti, valsts nodokļu, nodevu un citu valsts noteikto obligāto maksājumu iekasēšanu Latvijas teritorijā, kā arī iekasē nodokļus, nodevas un citus obligātos maksājumus Eiropas Savienības budžetam, īsteno muitas politiku un kārto muitas lietas. VID ir izveidots 1993.gadā

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
Izstrādātā garantēto atlīdzību izmaksu kārtība pensionāriem esot nesaprotama 1
1 diena
LA
LA.LV
Ekonomika
No Liepājas eksportē šosezon pirmos 60 tūkstošus tonnu kviešu
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
“PNB bankas” maksātnespējas pieteikumu tiesa aiz slēgtām durvīm skatīs augusta beigās
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SK
Skaties.lv
Ekonomika
VIDEO: Alga līdz pat 10 000 eiro mēnesī. Sludinājumos atklāj, cik strauji uzlekušas algas Latvijā
9 stundas
LE
LETA
Latvijā
Slimnīca nāk klajā ar izmeklēšanā secināto par smagi piekauto krāslavieti, kurš mira slimnīcā
14 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: “Tas ir krājies gadus divus un vairāk.” Ozolnieki lūdz novirzīt lidmašīnu ceļus
8 stundas
LA
LA.LV
Sports
Samoilovs/Šmēdiņš sasniedz pusfinālu
8 stundas
LE
LETA
Dabā
Latvijai tuvojas anticiklona centrs. Jaunākā laika prognoze svētdienai
10 stundas