×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
14. februāris, 2015
Drukāt

Kopenhāgenā teroristu uzbrukumā iekļuvis latviešu izcelsmes karikatūrists Lāšs Vilks (9)

Foto: AFPFoto: AFP

Karikatūrists Lāšs Vilks.

Kopenhāgenā noticis uzbrukums “Charlie Hebdo” stilā; starp apdraudētajiem bija arī latviešu izcelsmes mākslinieks Lāšs Vilks, ziņo pasaules mediji.

Šajā pēcpusdienā vismaz 30 ieroča šāvieni tika mērķēti uz sanāksmes “Māksla, zaimošana un brīvība” dalībniekiem kādā kafejnīcā Dānijas galvaspilsētā Kopenhāgenā.

Ir zināms, ka starp sanāksmes dalībniekiem atradās Francijas vēstnieks Dānijā un latviešu izcelsmes zviedru mākslinieks Lāšs Vilks, kurš jau agrāk apdraudēts pēc tam, kad 2007. gadā savās karikatūrās pravieti Muhamedu attēloja suņa izskatā.

Ne mākslinieks, ne vēstnieks necieta, taču ievainojumus guvuši trīs policisti.

Atsevišķi avoti vēsta, ka uzbrucēji no notikuma vietas devušies prom automašīnās, savukārt BBC.com ziņo, ka notikuma vieta ir norobežota un Kopenhāgenas policija pārmeklē tās apkārtni.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Vectēvs bijis latvietis no Igaunijas. Teorētiski iznāk, ka vecis, kurš dzimis Zviedrijā, neprot ne vārda latviski un kura dzīslās rit tikai 25% latvieša asinis, ir latvietis! Kādēļ gan mēs visādus pajoliņus saucam par latviešiem! Man tā vien šķiet, ka kāds nepārtraukti musļimiem sūta ziņojumu, ka Latvijā joprojām viss ir pārāk mierīgi. Vispirms Gresti, tad Vilku, tad joprojām to “tautas republiku” teroristu jau otro nedēļu katrā avīzē, Delfos u.c. vietnēs rādām, studējam viņa biogrāfiju, dibinām fanu pulciņus- kādēļ?! Kurš to pasūta?

 2. Larss Vilks. Larss ir skandinaavu vaards. Un Vilks bija ziimeejis Mohamedu par suni. Par Vilka galvu moslemi piesolija preemiju.

 3. Gribēju pavaicāt – par to mākslinieku L.V. Izņemot provokācijas, ko īsti viņš ir tādu ievērības cienīgu uzzīmējis? Uzgleznojis? Vai arī visa tā “maksliniekbūšana” sākas un beidzas ar pāris karikatūrām un pēc tam iegūtu mūžīgā provocētāja tēlu. Vai ar to mākslā pietiek?
  Lai noskaidrotu, nolēmu vienkārši skatīt googlē “meklēt” “Lars Vilks” un izvēlni “Attēli”. Kādi zīmējumi tur “izleca”, vienkārši kauns. Kaut ko tādu (krietni mazākās devās) skolas tualetē varbūt kāds trešklasnieks uzzīmēja (un tad centās nodzēst- bailēs ne tik daudz no soda, kā vienkārši no kauna, kad atklāsies, kurš to zīmējis). Te jau nemaz nenonāksim līdz ticības lietām vai ideoloģijas lietām. Tādus zīmējumus kvalificētu kā po…

 4. Vai tādēļ jācieš tumsoņām un jāmirst savas ticības dēļ, lai tāds pajoliņš Vilks varētu par ievērojamu cilvēces daļas uzskatiem paņirgāties? Un tie nošautie jau varbūt ar nemaz nebija ticīgi bet vienkārši pagadījās lodes ceļā. Kāda ir karikatūristu likme ? Cik dzīvību par karikatūru? Ar ko šie pajoliņi ir labāki par prastiem slepkavām? Kas un kā kompensēs mirušo dzīvības karikatūristu izpriecu dēļ?

 5. Vilks droši vien dziļi izbrīnīsies, ka viņš pēkšņi ir Lāšs. Lars Vilks… Latvieši pieliek otru s – Larss. OK, ja nu dullie zviedri izrunā ar š, varētu būt Laršs, bet ne jau uztaisīt pilnīgi neatpazīstamu ķēmeklību: Lāšs. Nudien… Latvju valodniecība visā savā krāšņumā. Ja strikti turamies pie izrunas, pēdējais laiks sākt rakstīt: Vlaģimirs Puķins.

  • Ja Jūs nepārvaldāt zviedru valodu un tās izrunu,neapsaukājiet citu tautu tikai tādēļ,ka Latvijas žurnālists ir nepareizi uzrakstijis vārdu Lars,tas ir Skandināvu vīriešu vārds. Un latviešu valodā tas arī rakstās ar vienu ,,s” vārda beigās. Diezgan daudzus vārdus un nosaukumus latviešu valodā pārveido gandrīz līdz nepazīšanai.Turēsim cieņā savu-latviešu valodu un cienīsim arī citu tautu valodas un cilvēkus.

 6. lai pazaimo vel kādu ticibu
  tad garantēti piemeris koka mēteliti, stulbi tik ka vainigā vietā jācieš policistiem kas viņu apsargā

  • Kāda atšķirība vai var pasmieties par Muhamedu, Jēzu vai vēl nesen PSRS eksistējošā svētumu – Ļeņina līķi… Tie kas visiem šiem murgiem tic un vēl eksistē uz šīs planētas ir tumsoņas un atpalikuši dzīvnieki cilvēku veidolā.

Draugiem Facebook Twitter Google+