Latvijā
Sabiedrība

Kopmītnēs personāls pārbauda studējošo privātās mantas bez viņu piekrišanas 16

Kadrs no TV3 video

Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma audzēkņiem novembra vidū izdalīti jauni noteikumi, kuri jāparaksta un jāievēro, ja vēlas arī turpmāk dzīvot dienesta viesnīcā. Noteikumu papildinājums pamatīgi satraucis kopmītņu iedzīvotājus, kuri jau esot saņēmuši norādes, ka nāksies meklēt jaunu dzīvesvietu, ja jaunajiem noteikumiem nepiekritīs, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Jaunajos noteikumos minēts, ka dienesta viesnīcas skolotājs drīkst pārbaudīt istabās audzēkņu skapjus, kā arī audzēkņa klātbūtnē viņa privātās mantas. Kā arī tas ir atļauts stāva vecākajiem.

Dienesta viesnīcas iemītnieks:” Vai tas ir normāli? Skolotāji drīkst rakņāties gar mūsu mantām, un, ja mums nepatīk šis lēmums, tad ir jāmeklē cita dzīvesvieta. Bet kā ar cilvēkiem, kuri dzīvo Daugavpilī? Jābraukā uz mājām?”

Arī pie kopmītnēm sastaptie skolēni apstiprina, ka istabiņās tiek rīkotas pārbaudes, kuru laikā aplūkota tīrība skapjos. Tehnikumā ir aptuveni 2000 audzēkņu, no kuriem mazāk nekā puse dzīvo kopmītnēs.

Direktores vietniece apstiprina, ka šādi noteikumi audzēkņiem izdalīti, taču tie nav saskaņoti ar skolas administrāciju, tādēļ skolotājai, kura to darījusi, izteikts aizrādījums.

Istabiņu pārbaude gan reāli notiekot un arī nākotnē no tās nav plānots atteikties.

Izglītības kvalitātes valsts dienesta pārstāvis Juris Zīvarts uzsver, ka audzēkņiem jāievēro izglītības iestādes apstiprinātie noteikumi, taču arī tajos var tikt pieļautas kļūdas. Pārbaudīt privātās mantas drīkst tikai likumsargi, dienesta viesnīcu darbiniekiem šādu pilnvaru nav.

LA.lv