×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
27. novembris, 2017
Drukāt

Kopmītnēs personāls pārbauda studējošo privātās mantas bez viņu piekrišanas (6)

Kadrs no TV3 videoKadrs no TV3 video

Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma audzēkņiem novembra vidū izdalīti jauni noteikumi, kuri jāparaksta un jāievēro, ja vēlas arī turpmāk dzīvot dienesta viesnīcā. Noteikumu papildinājums pamatīgi satraucis kopmītņu iedzīvotājus, kuri jau esot saņēmuši norādes, ka nāksies meklēt jaunu dzīvesvietu, ja jaunajiem noteikumiem nepiekritīs, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Jaunajos noteikumos minēts, ka dienesta viesnīcas skolotājs drīkst pārbaudīt istabās audzēkņu skapjus, kā arī audzēkņa klātbūtnē viņa privātās mantas. Kā arī tas ir atļauts stāva vecākajiem.

Dienesta viesnīcas iemītnieks:” Vai tas ir normāli? Skolotāji drīkst rakņāties gar mūsu mantām, un, ja mums nepatīk šis lēmums, tad ir jāmeklē cita dzīvesvieta. Bet kā ar cilvēkiem, kuri dzīvo Daugavpilī? Jābraukā uz mājām?”

Arī pie kopmītnēm sastaptie skolēni apstiprina, ka istabiņās tiek rīkotas pārbaudes, kuru laikā aplūkota tīrība skapjos. Tehnikumā ir aptuveni 2000 audzēkņu, no kuriem mazāk nekā puse dzīvo kopmītnēs.

Direktores vietniece apstiprina, ka šādi noteikumi audzēkņiem izdalīti, taču tie nav saskaņoti ar skolas administrāciju, tādēļ skolotājai, kura to darījusi, izteikts aizrādījums.

Istabiņu pārbaude gan reāli notiekot un arī nākotnē no tās nav plānots atteikties.

Izglītības kvalitātes valsts dienesta pārstāvis Juris Zīvarts uzsver, ka audzēkņiem jāievēro izglītības iestādes apstiprinātie noteikumi, taču arī tajos var tikt pieļautas kļūdas. Pārbaudīt privātās mantas drīkst tikai likumsargi, dienesta viesnīcu darbiniekiem šādu pilnvaru nav.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Tā taču bijis visos laikos, nu ko jūs te?
  Tas tikai trūka, lai es savā skapītī audzētu tarakānus vai glabātu sprāgstvielas…

 2. Kārtība bez policijas iejaukšanās. Nav iepējams glabāt narkotikas, smirdēt no netīrības utt. Kas būtu iebilstams? Tiem, kam uzvedības normas un kultūra ieaudzināta ģimenē, problēma nav, bet, ja nē, paldies, ka beidzot augstskolu, būsi arī inteliģents cilvēks, kam nav problēmas atrast darbu sava ārējā tēla un uzvedības dēļ. Tos tiesībniekus vajadzētu triekt uz Briseli, lai sludina ielas malās, bet netraucē dzīvot normālās, kulturālās valstīs.

 3. kremļa troļļi - nevankšķiet ! Atbildēt

  Jāradina pie kārtības no mazotnes,citādi dzīvo kā kūtī!

  50.-60.gados “fašists”- kopmītnes komendants katru rītu pirms lekcijām “pieņēma” kārtību istabiņā no todien dežūrējošā un speciālā istabiņas burtnīcā ierakstīja datumu, “kārtībā/nav kārtībā” un parakstījās.
  Ja kuram bija nevīžīgi saklāta gultiņa vai bardaks piegultas skapītī vai kopējā skapī savā atvilknē – pēc nodarbībām bija garantēts ne smags, bet piņķerīgs darbiņš uz kādu stundu apkārtnes uzkopšanā, aizmirsies, laikam arī sniega šķūrēšanā no celiņiem uz mācību korpusu, malkas sakraušana pie katlumājas u.tml.
  Nepatika jau briesmīgi, toties nebija kauns, kad atbrauca ciemos radinieki vai ātrā palīdzība pie saslimušā, vai pieredzes apmaiņā/viesos no radniecīgas mācību iestādes.
  Pats varēja atrast savas mantas un citiem nebija jāklūp pār nezin kuram piederošām tupelēm, apenēm, segām un spilveniem uz grīdas un palodzēm…
  Mācības pabeigušais pats ieturēja kārtību savā darba vietā un pieprasīja to pašu no padotajiem.
  Uzreiz redzams – skolots speciālists.
  Citādāk bija ar tā saucamajiem neklātniekiem – paši slāja kā teļi, bardaks darbavietā, haotiska darba organizācija ražošanā nebija retums…
  Ja paši tā dzīvo – velns ar viņiem ! Bet maisās tāds iedzimts bomzis citiem pa kājām !
  No kārtības neviens nav nomiris !!!

 4. kamer latvija valdis fasisms nekur pie normalas dzives netikt

  • Tad jau rusņā ir vēl lielāks fašisms.Tur var ne tikai izkratīt skolnieku mantas,bet arī sekot viņa i-neta resursiem un aizliegt apmeklēt opozīcijas pasākumus.
   Tākā vienīgais ceļš tev “stuģent” ir uz Z.Koreju.

Draugiem Facebook Twitter Google+