Latvijā
Kriminālziņas

Kopš 2011.gada Latvijā notikušas 13 pasūtījuma slepkavības2


Nogalināts maksātnespējas administrators Mārtiņš Bunkus, 30.05.2018, Rīgā.
Nogalināts maksātnespējas administrators Mārtiņš Bunkus, 30.05.2018, Rīgā.
Foto: LETA/Zane Bitere

Kopš 2011.gada Latvijā notikušas 13 pasūtījuma slepkavības, liecina aģentūras LETA apkopotā Valsts policijas informācija.

2011.gadā reģistrētas trīs pasūtījuma slepkavības, divi slepkavības mēģinājumi un vēl vienu šādu noziegumu izdevās novērst.

2012.gadā notika divas pasūtījuma slepkavības, bet vienu šādu noziegumu izdevās novērst. 2013.gadā reģistrēta viena pasūtījuma slepkavība, 2014.gadā – divas, kā arī viens slepkavības mēģinājums, bet 2015.gadā notikušas divas šādas slepkavības un viens slepkavības mēģinājums.

Tikmēr 2016.gadā policija sākusi kriminālprocesu par vienu slepkavības mēģinājumu un reģistrējusi vienu sagatavošanos šādam noziegumam.

Savukārt 2017.gadā reģistrētas divas slepkavības ar pasūtījuma raksturu, taču šīs lietas jau ir atklātas, iepriekš žurnālistiem norādīja VP priekšnieks Ints Ķuzis.

Šogad notikusi viena slepkavība, kurai ir pasūtījuma raksturs un tā ir maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus nogalināšana 30.maija rītā. Bunkus tika nošauts savā automašīnā kapu ielokā pārsimts metru no policijas ēkas. Noziegumā izmantots kravas furgons, kurš atrasts sadedzināts netālu no nozieguma vietas. Viena no galvenajām versijām ir, ka slepkavība saistīta ar upura profesionālo darbību un iepriekš tā rūpīgi izplānota.

Bunkus slepkavībai līdzīgs noziegums tika paveikts 2009.gadā 16.aprīlī, kad ap plkst.11 Jūrmalā, Jomas ielā, pretī Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ēkai uz gājēju pārejas savā automašīnā “Porsche Cayenne” ar pieciem šāvieniem no automātiskā šaujamieroča AK-47 (“kalašņikovs”) tika noslepkavots uzņēmējs, Krievijas pilsonis Vjačeslavs Stūrainis.

2012.gadā policija izplatīja paziņojumu presei, kurā bija restaurēts noziegums. Policija trīs gadu ilgā izmeklēšanā noskaidroja, ka 2009.gada 8.aprīlī nozieguma izpildītājs kopā ar pasūtītāju iebraukuši Igaunijā, kur, izmantojot sludinājumu portālu, internetā iegādājušies automašīnu “Mazda 323” ar Igaunijas valsts numura zīmēm un vakarā ar šo automašīnu atbraukuši uz Latviju. Līdzi atvests iepriekš sagatavots un pārtaisīts AK-47 tipa automāts, kas 1990.gadā bruņota uzbrukuma laikā nolaupīts Armēnijā kādam milicijas darbiniekam.

Ierodoties Latvijā, vīrieši turpināja nozieguma organizēšanas pasākumus, proti, ietonēja automašīnas aizmugurējos stiklus, vairākas dienas novēroja upura dzīvesvietu un pārvietošanās maršrutu, kā rezultātā noskaidroja, ka uzņēmējs katru dienu vienā laikā dodas uz sporta zāli Lielupē. Izmantojot iegūto informāciju, izstrādāts nozieguma izdarīšanas scenārijs, iepriekš sagatavoti atkāpšanas ceļi un izraudzīta automašīnas atstāšanas vieta pēc nozieguma izdarīšanas.

Slepkavība izpildīta ātri, profesionāli un aukstasinīgi. Izpildītājs raidīja piecus mērķtiecīgus šāvienus no garām braucošās automašīnas un aizbrauca no notikuma vietas. Automašīna pamesta Jūrmalā, nomaļā vietā, kādas ielas strupceļā. Septiņas stundas pēc nozieguma izdarīšanas vīrieši atpakaļceļā šķērsoja Igaunijas-Krievijas robežu.

Policijas paziņojuma izplatīšanas brīdī slepkavības izpildītājs jau atradās apcietinājumā Krievijā par kādu citu pastrādātu noziegumu, savukārt pasūtītājs tika izsludināts starptautiskā meklēšanā. Lai arī Latvijas prokuratūra abiem noziedzniekiem cēla apsūdzības, 2013.gadā prokuratūra paziņoja, ka lietu nolēmusi nodot Krievijai. Šāds lēmums pieņemts, ņemot vērā, ka abi šajā lietā iesaistītie vīrieši ir Krievijas pilsoņi un šī valsts savus pilsoņus neizdod.

Policija iepriekš norādījusi, ka 90.gados un 2000.gadu sākumā pasūtījuma slepkavības bija vairāki desmiti gadā.

LA.lv
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Ilze Kuzmina: Vai laižot latiņu aizvien zemāk, ir iespējams celt izglītības kvalitāti?
10 stundas
LE
LETA
Latvijā
Siguldas novada pašvaldība cer izsolīt zemi viesnīcas būvēšanai pilsētā
10 stundas
LE
LETA
Latvijā
Šoferis Rīgā cenšas piekukuļot netrafaretā ceļu policijas auto ekipāžu
11 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SL
Sintija Lukša
Ekonomika
“Ir jānotur esošais darbaspēks Latvijā.” Vai algu celšana un stundu uzskaite līdzēs? 2
6 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Slavenākā Rīgas grausta īpašniekiem sods sasniedzis jau 43 000 eiro
5 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Drāma pendelēs – “Riga” izstājas no UEFA Čempionu līgas
5 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Skolotājiem tomēr būs lielākas algas 2
14 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
LA.LV jūnijā kļuvis par 3. populārāko ziņu portālu latviešu valodā
15 stundas