×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
30. aprīlis, 2017
Drukāt

Kopš 2014.gada Latvijā atklātas gandrīz 100 marihuānas audzētavas (7)

Foto - Valsts policijaFoto - Valsts policija

Valsts policija (VP) kopš 2014.gada Latvijā atklājusi 96 marihuānas audzētavas, aģentūra LETA noskaidroja VP.

VP preses pārstāve Gita Gžibovska aģentūrai LETA nenoliedza, ka marihuānas audzēšana kļūst arvien populārāka. Lielā mērā tas ir saistīts ar sabiedrības toleranci pret šo problēmu, tāpat atrodas personas, kas vēlas viegli nopelnīt. Ja pret šo problēmu ir iecietīgs kaimiņš, tad viņš var arī neziņot par tuvumā dzīvojošo cilvēku nodarbošanos.

Kad 2014.gadā valsts noteica kriminālatbildību par jauno psihoaktīvo vielu lietošanu un strauji samazinājās tā dēvētā “spaisa” pārdošana, vieglo narkotiku joma tukša nepalika un arvien populārāka kļuva marihuāna un aktivizējās marihuānas audzētāji.

Lai arī marihuānas audzēšana, īpaši ziemā prasa specifiskus apstākļus, policija ar bažām raugās uz aizliegtajiem augiem labvēlīgāko vasaru. Kā liecina līdzšinējā prakse, tad daļa noziedznieku augus iesēj siltumnīcās.

Policijas prakse liecina, ka izaudzētā produkcija pārsvarā paredzēta vietējam tirgum, taču ir bijuši gadījumi, kad vietējo “zālīti” nogādā arī kaimiņvalstīs.

Policijas informācija liecina, ka par narkotiskās vielas saturošu augu neatļautu sēšanu un audzēšanu 2014.gadā reģistrēti 27 noziedzīgi nodarījumi, 2015.gadā – 27, 2016.gadā – 34, bet šī gada pirmajā ceturksnī – astoņi noziedzīgi nodarījumi.

Jaunākā marihuānas audzētava aprīļa beigās uzieta Rēzeknē kādā privātmājā. Policijai apskatot māju, konstatēts, ka tās telpas ir speciāli aprīkotas ar siltināšanas lampām, ventilatoriem un gaismas lampām. Kopā izņemti 80 marihuānas augiem līdzīgi stādi. Lai precīzi noteiktu izņemto vielu sastāvu un daudzumu, nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes, taču jau tagad redzams, ka, visticamāk, tā ir marihuāna.

Blakus mājai esošajā garāžā tika izņemts ap 340 gramiem gatavās fasētās produkcijas. Aizturēta arī iespējamā vainīgā persona – 1979. gadā dzimis vīrietis.

Savukārt martā Rīgas reģionā policija iepriekš aizturēta vīrieša īpašumos izņēmusi 108 marihuānas stādus un 53 gramus žāvētas marihuānas, kā arī audzētavas aprīkojumu – lampas, ventilācijas sistēmas un citus priekšmetus.

Iekšlietu ministrija (IeM) jau iepriekš ziņojumā valdībai norādījusi, ka pēdējos gados notikušās izmaiņas narkotiku lietošanas paradumos ļauj secināt, ka Latvijas jauniešu vidū marihuānas lietošana ir kļuvusi par normu, kas saistīta ar priekšstatu, ka tās smēķēšana nav kaitīgāka par cigarešu smēķēšanu vai riskantu alkohola lietošanu.

2014.gadā IeM sniegtā informācija atbildīgajai Saeimas komisijai liecina, ka klimatisko apstākļu maiņa nākotnē Latvijā var veicināt marihuānas audzēšanu brīvā dabā.

Ņemot vērā faktu, ka meteorologi prognozē arvien karstākas vasaras arī perspektīvā, var izvirzīt pieņēmumu, ka izmaiņas potenciāli tiks izmantotas auga audzēšanai brīvā dabā bez speciāla aprīkojuma izmantošanas.

Latvijā “melnajā tirgū” marihuāna maksā 10 līdz 20 eiro gramā.

Policija lūdz sabiedrību vērsties policijā par ikvienu narkotiku noziegumu, turklāt par noziegumiem ir iespējams ziņot arī anonīmi.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. A kāpēc konfiscē lampas, ventilatorus un ko vel ne. Vai lampas un ventilatori ar ir aizliegti?

 2. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  > šajā pašreizējā MZ SILES “valstī” krampjaini agonējošajos masmēdekļos (t.sk. la-vīzē u.c. taml. necilās w-bedrēs) bezcerīgi truli parazitējošajiem PRETLIKUMĪGU CENZŪRU piekopjošajiem administratīvajiem izpildfunkcionāriem (u.c. taml. nožēlojami juridiski analfabētiskiem “lielākajiem kretīniem”)

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. VALSTS ATZĪST UN AIZSARGĀ CILVĒKA PAMATTIESĪBAS saskaņā ar šo Satversmi, LIKUMIEM un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. IKVIENAM IR TIESĪBAS UZ VĀRDA BRĪVĪBU, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. C.E.N.Z.Ū.R.A ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

 3. ck ir nokjerti un notiesaati, kas vaslti ir aptiiriijushi??? kugji, ko sagrieza un no valsts piedzina naudu. Dazhi uznjeemeeji, kas no politikjiem kljuva par miljonariem. Vai nav iespeejams nokjert zagljus likumaa?

 4. Gudrinieki varēja pacelt savas treknās pakaļas no ētajiem krēsliem un paņemt palasīt grāmatas par botāniku. Lai kaņepēs būtu augsta satura THC , nepietiek tikai ar karstu vasaru. Kaņepes augšanai ļoti būtisks ir solārais (gaismas) daudzums. Tas nozīmē, ka svarīgi ir gaismas un tumsas stundu attiecība diennaktī. Varbūt sabiedrībai nav pieejami kādi slepeni amatpersonu rīcībā esoši dati par šo faktoru. Un vēl – Latvija atrodas platuma grādos, kur saules staru slīpuma leņķis ir neatbilstošs THC palielinātai veidošanai. Riebjās, ka valsts amatpersonas, kuras pārtiek no no nodokļu maksātāju naudas ir tik nekompetentas. Iesaku amatpersonām pirms izteikt tik muļķīgus apgalvojumus, pakonsultēties ar speciālistiem un ieoazīties ar pasaules un Eiropas zinātnieku pētījumiem.

 5. Tan ir kanepe

Draugiem Facebook Twitter Google+