Latvijā
Politika

Kopš 2015.gada palielinājies pašvaldības darbinieku skaits, pret kuriem KNAB lūdzis sākt kriminālvajāšanu1

Foto – LETA

Kopš 2015.gada palielinājies pašvaldības darbinieku skaits, pret kuriem Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) lūdzis sākt kriminālvajāšanu par koruptīviem noziegumiem, liecina Valsts kancelejā iesniegtais KNAB ziņojums par “Par iekšējās pretkorupcijas kontroles sistēmas novērtējumu publiskas personas institūcijās”.

2015.gadā ierosināts apsūdzēt trīs personas, kuras ir vai bija nodarbinātas pašvaldībās vai to izveidotajās iestādēs. 2016.gadā ierosināts apsūdzēt astoņas personas, bet pagājušā gadā 19 personas. Apkopojums par šī gada sešiem mēnešiem vēl nav veikts.

KNAB ziņojumā arī norāda, ka kopš 2015.gada ir pieaudzis publiskas personas kapitālsabiedrībās strādājošo valsts amatpersonu skaits, kuru darbībās tika konstatēti Interešu konflikta likuma normu pārkāpumi un ir piemērots naudas sods vai izteikts mutvārdu aizrādījums. Savukārt 2017.gadā, salīdzinot ar 2016.gadu, ir pieaudzis arī to valsts amatpersonu skaits, kuras ir nodarbinātas valsts institūcijās un pašvaldībā un ir pārkāpušas Interešu konflikta likumā noteikto.

Jau ziņots, ka kopumā pagājušā gadā KNAB tika sākti 30 kriminālprocesi pret valsts sistēmā nodarbinātajiem un privātpersonām, kas ir par 11 kriminālprocesiem vairāk nekā 2016.gadā. Izmeklējot koruptīvus noziedzīgus nodarījumus, 2017.gadā kriminālvajāšanai prokuratūras iestādēm kopā nosūtīti 17 kriminālprocesi pret 41 personu.

LA.lv