×
Mobilā versija
+2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
17. novembris, 2012
Drukāt

Kopš augusta Sīrijā pazudis Turcijas žurnālists atbrīvots no gūsta

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Turcijas žurnālists, kas augustā pazuda Sīrijā un tika uzskatīts, ka kopš tā laika atrodas Sīrijas valdības spēku gūstā, ir atbrīvots un nodots Turcijas deputātiem, kas sestdien vizītē apmeklēja Sīriju, vēstīja Turcijas ziņu aģentūra “Anadolu”.

“Esmu ļoti priecīgs, man klājas labi,” Džinejts Inals teica preses konferencē Damaskā, kas tika pārraidīta Turcijas televīzijā. “Nevaru sagaidīt, kad atgriezīšos pie savas ģimenes Turcijā,” viņš piebilda.

Inals tika nodots Turcijas parlamenta deputātu no galvenās opozīcijas partijas kreisi centriskās Republikāņu tautas partijas (CHP) delegācijai pēc deputātu tikšanās ar Sīrijas prezidentu Bašaru al Asadu, vēstīja “Anadolu”.

Turcijas deputāts Hasans Akgēls apliecināja ziņu aģentūrai, ka operators jūtas labi un operators un deputāti Turcijā atgriezīsies sestdien.

Operators no Turcijas Inals un viņa kolēģis Bašars Fahmi al Kadumi, kas strādāja ASV raidsabiedrībai “Al Hurra”, pazuda Sīrijas ziemeļu pilsētā Alepo 20.augustā.

Inals sestdien stāstīja, ka pazušanas dienā viņu aizturēja Sīrijas armijas karavīri un turēja viņu ieslodzījumā vieninieka kamerā Alepo cietumā, tomēr uzsvēra, ka pret viņu ieslodzījuma laikā izturējās labi.

Viņš teica, ka viņa kolēģis Kadumi 20.augustā pēc aizturēšanas tika smagi ievainots valdības un nemiernieku spēku apšaudē.

“Kopš tā laika neesmu viņu redzējis,” paziņoja atbrīvotais žurnālists, piebilstot, ka nezina, vai Kadumi vēl ir dzīvs.

Arī Turcijas deputāti atzina, ka atbrīvošanas sarunu gaitā informācija viņiem par Turcijā dzīvojušo palestīnieti, kas bija Jordānijas pilsonis, netika sniegta.

Kopš pagājušā gada marta, kad Sīrijā sākās nemieri pret Asada režīmu, Sīrijā gājuši bojā 14 profesionāli žurnālisti, liecina starptautiskās preses un vārda brīvības organizācijas “Reportieri bez robežām” (“Reporters sans frontieres” – RSF) apkopotā informācija. Organizācija norāda, ka Sīrijā gājuši bojā arī 38 privātpersonas, kas veikušas žurnālistikas darbu valstī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+