Mobilā versija
+1.8°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
5. marts, 2015
Drukāt

Kopš janvāra mazliet pieaudzis bezdarba līmenis valstī

LETALETA

Kopš janvāra ir mazliet pieaudzis bezdarba līmenis valstī, šorīt telekompānijas LNT raidījumā “900 sekundes” informēja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Inese Kalvāne.

Viņa pastāstīja, ka saskaņā ar operatīvajiem datiem reģistrētā bezdarba līmenis valstī bija 9,1% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopskaita, un tas ir par 0,1 procentpunktu vairāk nekā janvārī. Tas nozīmē, ka oficiāli darba meklējumos patlaban ir 87 000 Latvijas iedzīvotāju, no kuriem apmēram trešdaļa darbu meklē jau vismaz gadu.

Kalvāne piebilda, ka tajās Latvijas vietās, kur darbaspēkam nav īpašas pārliecības par savu konkurētspēju, cilvēki ir gatavi strādāt par mazāku atalgojumu, savukārt darba meklētāji, kuri ir pārliecināti par savām profesionālajām spējām, bieži vien nav apmierināti ar piedāvāto atalgojumu.

Kā galvenās problēmas Latvijas darba tirgū NVA direktore minēja, pirmkārt, nepietiekamo darbavietu skaitu, otrkārt, kompetenču un prasmju neatbilstību, treškārt, darbaspēka ierobežoto mobilitāti. Viņa pieminēja arī tādas problēmas kā slikta veselība un atkarības.

Kalvāne rezumēja, ka lielas izmaiņas nodarbinātības jomā Latvijā tuvākajā laikā nav gaidāmas.

Kā ziņots, NVA jau iepriekš prognozēja reģistrēto bezdarbnieku pieaugumu ziemā, pieļaujot, ka 2014.gada beigās reģistrētā bezdarba līmenis varētu tuvoties 9% līmenim.

“Bezdarba līmeni tradicionāli ietekmēja sezonalitāte: ziemas laikā samazinās būvniecības nozarē nodarbināto skaits, kā arī bezdarbnieku rindās nonāk daudzi lauksaimniecības darbu un kūdras ieguves strādnieki. Bezdarbnieku skaita samazināšanās varētu atsākties martā, bet visstraujākais samazinājums gaidāms no aprīļa līdz jūnijam,” skaidroja NVA Finanšu un attīstības departamenta direktora vietnieks Egīls Vidžups.

Vienlaikus viņš atzina, ka šoreiz, analizējot bezdarba līmeni, vērojams vēl viens būtisks faktors – sekas, ko rada Krievijas noteiktais aizliegums ievest no Eiropas Savienības valstīm vairākus pārtikas produktus.

Pievienot komentāru

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumu (1)Saskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+