×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
28. oktobris, 2015
Drukāt

Kopš pērnā gada īres cenas Rīgā augušas par 15%

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Kopš pagājušā gada Rīgā īres cenas augušas par 15%, liecina Baltijas galvaspilsētu mājsaimniecību izdevumu pētījums, ar kuru trešdien iepazinās Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas deputāti.

Savukārt Viļņā īres cenas augušas vien par 5%, liecina pētījums.

Tāpat pētījums parāda, ka īpašumā esošā mājokļa izmaksas ir ievērojami zemākas, ja salīdzina ar īrētu vai kredītā pirktu mājokli. Salīdzinājumam – četru cilvēku ģimene, kas dzīvo sev piederošā 70 kvadrātmetrus plašā mājoklī daudzdzīvokļu mājā, ik mēnesi tērē ap 200 eiro Tallinā, ap 179 eiro Rīgā un ap 158 eiro Viļņā. Lielāko daļu izdevumu veido siltuma un apsaimniekošanas izmaksas. Visās Baltijas valstu galvaspilsētās ģimenēm visdārgāk izmaksā īrēts mājoklis.

Ierēķinot ikmēneša kredīta maksājumu, mājokļa izdevumi kredītā pirktos dzīvokļos Rīgā un Viļņā ir gandrīz par trešdaļu – Rīgā par 28% un Viļņā par 35% – zemāki nekā īres dzīvokļos. Tallinā kredītā pirkta dzīvokļa izmaksas gan ir līdzvērtīgas īrētam, kas skaidrojams ar augstākām nekustamā īpašuma cenām, norādīts pētījumā.

Kā vienu no šķēršļiem mājokļa iegādei var minēt kredīta pirmās iemaksas neesamību. Latvijā situāciju daļēji risina valsts sniegtais atbalsts ģimenēm ar bērniem, kuriem ir regulāri ienākumi, taču nav uzkrājumu pirmās iemaksas veikšanai, nodrošinot galvojumu pirmā mājokļa iegādei.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+