Kultūra
Mūzika

Kora “Latvija” dziedātāji prestižajā Birgitas festivālā pārtop aktieros 0

Publicitātes foto

Jau sesto gadu Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” piedalās prestižajā Birgitas festivālā, kas notiek netālu no Tallinas Piritā, viduslaiku klostera mūros no 4. līdz 13. augustam, vēsta kora pārstāve Inga Zālīte.

Jau ceturto reizi pēc kārtas dziedātāji šajā festivālā pārtop par aktieriem. Šogad festivāla ietvaros koris piedalīsies speciāli tam producētā Jozefa Haidna oratorijas “Gadalaiki” uzvedumā, kas izskanēs 4. un 5. augustā. Krāšņajā izrādē piedalīsies baleta trupa un akrobāti no Polijas, Tallinas fiharmonijas kamerorķestris un solisti: Alfia Kamalovu (Vācija), Juhanu Trallu (Igaunija), Marcinu Bronikovski (Polija). Uzvedumu iestudē režisors Rans Artūrs Brauns un diriģents un festivāla mākslinieciskais vadītājs Risto Josts (Igaunija).

Birgitas festivāls ir viens no ievērojamākajiem kultūras notikumiem Igaunijā, kas dažas dienas gadā pārvērš Piritas viduslaika klostera drupas par skaistu koncertu vietu, pulcējot pasaulslavenus mūziķus, kas klostera amfiteātrī sniedz koncertus līdz pat 1300 skatītājiem, piedāvājot klausītājiem dažādus mūzikālos žanrus: klasiskā opera, balets, oratorijas, mūsdienu dejas, kā arī dažādus orģinālprojektus.

Festivālu izveidoja pasaulslavenais Igauņu diriģents Eri Klass pirms trīspadsmit gadiem, aizsākot tradīciju pulcēt māksliniekus no visas pasaules, lai iepazīstinātu klausītājus ar muzikālā teātra žanru daudzveidību. Pēc aiziešanas mūžībā, viņa gaitas turpina viņa skolnieks diriģents un dziedātājs Risto Josts.

LA.lv