Mobilā versija
+4.3°C
Lilija, Liāna
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
12. novembris, 2015
Drukāt

Kordiriģentei Brokai piešķirta Daugavpils balva “Mūža ieguldījums”

Foto: LETAFoto: LETA

Driģente Terēzija Broka.

Šodien Daugavpils pilsētas domes sēdē pašvaldības deputāti nolēmuši piešķirt Daugavpils domes apbalvojumu “Mūža ieguldījums” kordiriģentei, mūzikas pedagoģei Terēzijai Brokai un ilggadējai kultūras darbiniecei, deju skolotājai Renātei Laimdotai Ērmanei.

Augstais pašvaldības apbalvojums Brokai un Ērmanei piešķirts par ilggadēju, godprātīgu, pašaizliedzīgu un augsti profesionālu darbu.

Kordiriģente Broka 61 gadu no sava 90 gadu dzīves laika veltījusi Daugavpils kultūrai, Mūzikas vidusskolai, kora dziesmai. Viņa vadījusi korus “Daina”, “Daugava”, “Latgale”, “Rūta”, dibinājusi folkloras ansambli “Dzīsme”, bijusi virsdiriģente Latvijas Dziesmu svētkos, saņēmusi daudzus apbalvojumus, tai skaitā Triju Zvaigžņu ordeni, Spīdolas balvu un Lielo mūzikas balvu.

Kultūras darbiniece Ērmane ir vadījusi kultūras iestādes, deju kolektīvus, bet lielākais darbs saistīts ar studentu deju kolektīvu “Laima” un bērnu deju kolektīvu “Ērmanīši”. Ar saviem kolektīviem piedalījusies astoņos Latvijas Dziesmu un deju svētkos un deviņos Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos.

Apbalvojuma “Mūža ieguldījums” pasniegšana paredzēta 17. novembrī Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai veltītajā svinīgajā pasākumā Daugavpils teātrī.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesiju (1)Godinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+