×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
31. oktobris, 2014
Drukāt

Kordiriģentu konkursa finālā iekļūst četri Latvijas pārstāvji

Edmunds Mickus / publicitātes fotoEdmunds Mickus / publicitātes foto

Jāzepa Vītola 5. starptautiskā kordiriģentu konkursa pirmās kārtas rezultāti starp astoņiem spēcīgākajiem kordiriģentiem, kuri muzikālo sacensību turpinās šodien, 31. oktobrī, iekļuvuši četri Latvijas pārstāvji, portālam LA.lv pastāstīja konkursa pārstāve Baiba Freimane.

Tāpat pusfinālam 21 dalībnieka konkurencē kvalificējušies divi Lietuvas jaunie diriģenti un pa vienam pārstāvim no Vācijas un Baltkrievijas. Šo diriģentu sniegumu otrajā kārtā klausītāji aicināti novērtēt koncertā 31. oktobrī, plkst. 19 JVLMA Lielajā zālē, sacīja Freimane.

Pēc rezultātu paziņošanas konkursa pusfinālam izvirzītie dalībnieki izlozēja repertuāru a cappella darbam ar Latvijas Radio kori un kamerkori “Ave Sol”.

No Latvijas dalību konkursā turpinās Krista Audere, Jurģis Cābulis, Aivis Greters un Rūdolfs Krēsliņš. Lietuvu pārstāvēs Egidijus Kavecks) un konkursa jaunākais dalībnieks – astoņpadsmit gadus vecais Martīns Staķonis. Ar augstu žūrijas novērtējumu pusfinālam kvalificējies arī Filips Klāms no Vācijas un Dmitrijs Matvijenko no Baltkrievijas.

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors Jānis Lindenbergs apsveica latviešu kordiriģentus ar pārliecinošu sniegumu: “Sadarbība ar kori ir svarīgākais etaps jauno diriģentu karjerā, un latviešu pārstāvji kora darbu ir apguvuši pilnvērtīgi un konkursā strādāja ļoti mērķtiecīgi. Cepuri nost mūsējiem! Savukārt ar ekspresivitāti pārsteidz lietuviešu dalībnieks Martīns Staķonis. Viņš ir ļoti temperamentīgs, ekspresīvs un apdāvināts.”

31. oktobrī JVLMA Lielajā zālē astoņi pusfinālisti rādīs savu meistarību a cappella kormūzikas diriģēšanā. Vakara programmā būs dzirdamas Pētera Vaska kompozīcijas no cikla “Klusās dziesmas” un dzejniekam Imantam Ziedonim veltītā cikla “Mīlas dziesmas”, kuras izpildīs viens no Eiropas spožākajiem kamerkoriem – Latvijas Radio koris. Savukārt Rūdolfa Tobiasa, Sergeja Rahmaņinova, Imanta Ramiņa, Galinas Grigorjevas u.c. izcilu komponistu kormūzika būs dzirdama kamerkora “Ave sol” sniegumā.

Biļetes cena: 5 EUR, un tās var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā. Pensionāriem, studentiem un skolēniem ieeja koncertā ar 50% atlaidi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+