Kultūra
Teātris un kino

Korejas filmu festivālā – animācija, kriminālstāsts un vēsturiska intriga0

Publicitātea attēls

Korejas Filmu festivālā, kas no 15. līdz 17. oktobrim norisināsies kinoteātrī “Splendid Palace”, tiks izrādītas trīs filmas, lai iepazīstinātu Latvijas iedzīvotājus ar korejiešu kino, informē rīkotāji.

Festivāla pirmajā dienā plkst. 18.30 tiks izrādīta Hana Džērima 2013. gadā uzņemtā filma “Izlasīt sejā”, kurā būs iespējams iepazīt tuvāk Austrumu kultūrās populāro cilvēka personības, emocionālā stāvokļa un ieradumu noteikšanas metodi, raugoties personas sejas vaibstos. Filmas skatītāji tiks pārcelti ne tikai telpā, bet arī laikā, lai izbaudītu Džosonas karalistes tērpu un arhitektūras krāšņumu, kā arī sekotu līdzi aizraujošai cīņai par ietekmi un intrigām karaliskajā galmā.

16. oktobrī plkst. 18 kino baudītāji tiek aicināti iepazīt trīs populārus korejiešu īsstāstus, kas iedzīvināti sirsnīgā animācijas filmā “Ceļš, ko par dzīvi sauc”. Šo stāstu autori ir Korejā populārie rakstnieki Kims Judžons, Lī Kjosoks un Kjuns Džingons. Animācijas filma veidota trijās daļās: “Griķu zieds” ir stāsts par sešdesmitgadnieku atmiņām, “Laimīgā diena” ir par briesmīgajām četrdesmitgadnieku skumjām, bet “Pavasaris” – par divdesmitgadnieku jaunības romantiku.

Korejas Filmu festivāls noslēgsies 17. oktobrī, kad tiks izrādīta Songhuna Kima filma “Grūta diena”, ko visvairāk izbaudīs spriedzes un detektīvkino cienītāji. Filmas pamatā ir stāsts par slepkavību izmeklētāju Gansū, kurš, braucot atpakaļ no savas mātes bērēm, nobrauc kādu cilvēku un, izmisuma mākts, mirušo iemet zārkā pie savas mātes. Tas šķiet kā perfekti pastrādāts noziegums, taču izmeklētāja Gansū kolēģis, kurš ir norīkots strādāt ar šo lietu, pamazām sāk tuvoties patiesības atklāšanai… Filmas sākums – plkst. 18.

Visas filmas tiks demonstrētas kinoteātra “Splendid Palace” Mazajā zālē korejiešu valodā ar subtitriem angļu valodā. Bezmaksas ieejas kartes uz Korejas Filmu festivāla seansiem no 11. oktobra ir pieejamas kinoteātra “Splendid Palace” biļešu kasēs.

LA.lv