×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
9. jūlijs, 2012
Drukāt

Korim “Sōla” labi panākumi Pasaules koru olimpiādē

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris “Sōla” guvis labus panākumus ASV pilsētā Sinsinati notiekošajā Pasaules koru olimpiādē. Kora pārstāvji sociālajos tīklos informē, ka “Sōla” ieguvusi trīs zelta medaļas: jaukto koru, folkloras un sakrālās mūzikas kategorijā.

Visvairāk punktu koris izpelnījās sakrālās mūzikas kategorijā, kurā vairāki vērtētāji Latvijas dziedātājiem iedeva augstāko iespējamo vērtējumu. Jo vērtīgāks kora sasniegums ir tā iemesla dēļ, ka korim “Sōla” bija jāsacenšas tā sauktajā “čempionu grupā”. Korus šai grupai izvēlas Pasaules koru olimpiādes mākslinieciska padome – šajā grupā vāju koru neesot un konkurence ir ļoti sīva.

“Mūsu koris iemantoja skatītāju simpātijas, visos koncertos un konkursu uzstāšanās reizēs publika kori sveica, aplaudējot kājās stāvot,” stāstīja kora pārstāvji, “pirmā Pasaules koru olimpiādes nedēļa ir beigusies, “Sōla” dodas mājās.”

Lai piedalītos olimpiādes otrās nedēļas konkursos un pasākumos, uz Sinsinati devusies vokālā grupa “Latvian Voices”.

Pasaules koru olimpiāde notiek no 4. līdz 14.jūlijam, tajā piedalās 15 000 dziedātāju no no 75 pasaules valstu 362 koriem. Kori sacenšas 23 dažādās kategorijās.

Pasaules koru olimpiāde ir pasaulē vērienīgākais kora dziedāšanas pasākums, kurā kora muzicēšanas autoritātes no visas pasaules apvienojušās, lai godātu un popularizētu katras dalībvalsts kora mūzikas tradīcijas.

Pirmā Pasaules koru olimpiāde notika 2000.gadā Lincā, Austrijā, lai ar dziesmu veicinātu izpratni un mieru starp tautām, vienotu cilvēkus no visas pasaules draudzīgā sacensībā gan profesionālos, gan amatieru korus no visas pasaules neatkarīgi no kontinenta vai mūzikas žanra, kuru tie izpilda savos repertuāros.

Pasaules koru olimpiādēs ir piedalījušies vairāki kori no Latvijas – “Balsis”, “Gaudeamus”, “Absolventi” un citi. 2006.gadā Pasaules koru olimpiādē Ķīnā jauniešu koris “Kamēr” pārliecinoši ieguva pirmo vietu.

2014.gadā Pasaules koru olimpiāde notiks Rīgā Eiropas kultūras galvaspilsētas gada ietvaros.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+