×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
6. jūnijs, 2014
Drukāt

Koris “Austrums” pieskandinās Ūmeo

Ekrānšāviņš no korisaustrums.lvEkrānšāviņš no korisaustrums.lv

Rīgas Latviešu biedrības kamerkoris “Austrums” kā vienīgais pārstāvis no Latvijas plašās koru saimes 17. jūnijā dosies uz Zviedriju pārstāvēt Rīgu un Latviju pirmajā starptautiskajā Ūmeo koru festivālā, vēsta kora sabiedrisko attiecību koordinatore Baiba Kauliņa-Pakalna.

Festivāls “A Choral Midsummer Light’s Dream” ir viens no šā gada kultūras pasākumiem Zviedrijas ziemeļaustrumu pilsētā Ūmeo, kas līdzās Rīgai šogad ir Eiropas kultūras galvaspilsēta. Tajā piedalīsies kori no Vācijas, Francijas, Islandes, Igaunijas un citām valstīm.

Nedēļas garumā kori pieskandinās Ūmeo pilsētas laukumus, ielas, stacijas un arī Norlandes opernamu. Festivāla kulminācijā vasaras saulgriežos visi kori vienosies kopīgā koncertā, izpildot zviedru komponista Emīla Roberga īpaši šim festivālam komponēto skaņdarbu “Lux Arcticas”.

“Austrums” Ūmeo koru festivālā popularizēs latviešu kormūzikas klasiķus un izcilus mūsdienu komponistus koncertos Norlandes opernamā un Gammlia muzeju centrā, uzstāsies arī ar garīgās mūzikas programmu kora solo koncertā, kas norisināsies Ūmeo pilsētas baznīcā. Festivāla apmeklētāji un dalībnieki varēs iepazīt latviešu tautas folkloru, tradīcijas un tautas mūziku radošajā darbnīcā “Ram-tai-ridi! Workshop of Latvian folk plays by “Austrums” (Latvia)” un saulgriežu koncertā ar tautas mūzikas un rotaļu programmu.

“Tā ir lieliska iespēja satikties abām Eiropas kultūras galvaspilsētām, Latvijas un Zviedrijas izcilajām kormūzikas tradīcijām. Korim “Austrums” ir ciešas saites ar vairākiem augsta līmeņa Eiropas amatieru koriem, un Ūmeo starptautiskais koru festivāls dos mums vēl vienu iespēju popularizēt tradīcijām bagāto latviešu kormūziku starptautiskā auditorijā,” norāda kora “Austrums” mākslinieciskais vadītājs Ārijs Šķepasts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+