Kultūra
Mūzika

Koris “Balsis” svinēs Ziemassvētkus: trīs koncerti un pašceptas piparkūkas 16

Publicitātes foto

Jau divdesmito gadu pēc kārtas Jauniešu koris “Balsis” aicina uz Ziemassvētku koncertiem Rīgas Sv. Pestītāja (Anglikāņu) baznīcā 22., 23. 25. decembrī. Bet pirms tam, 17. decembrī, uz Sing Along – kopdziedāšanu, atskaņojot Hendeli Ziemassvētkos. Šis būs jau trešais projekts Latvijā, kurā gan koristi, gan klausītāji kļūst par koncertu dalībniekiem, dziedot kopā ar profesionāliem mūziķiem, atgādināja kora mākslinieciskais vadītājs Ints Teterovskis.

Ziemassvētku koncertus šogad koris pavadīs kopā ar jubilāru – komponistu Uģi Prauliņu. Trīs īpašos Ziemassvētku koncertos 22., 23. decembrī plkst. 20 un 25. decembrī plkst. 23 būs iespēja baudīt kora jaunapgūto Uģa Prauliņa 1999. gadā sarakstīto koncertciklu “Odi et Amo” (Nīst un Mīlēt), kurš skanēs koncerta pirmajā daļā. Koncerta otrajā daļā kopā ar klausītājiem tiks dziedātas Ziemassvētku dziesmas, kas mīsies ar jubilāra – kora “Balsis” – mīļākajiem Ābeles, Tigula, Vītola, Vaska, Lauridsena, Nīsteda darbiem.

Koncertos piedalīsies arī soprāns Viktorija Pakalniece, instrumentālais ansamblis (Armands Alksnis – ģitāra, Artis Orubs – bungas un perkusijas, Sniedze Prauliņa – flauta, Kristīne Ādmine-Liepa – kokle, Andris Grunte – bass), kā arī dziedošie klausītāji. Multimediālu atmosfēru ar gaismas elementiem radīs vairākkārtējs Jauniešu kora BALSIS eksperimentālu projektu domubiedrs Pēteris Brīniņš (pbx.lv). Ints Teterovskis klausītājiem sola arī koristu pašceptas piparkūkas, karstu dzērienu, sirds siltumu un svētku sajūtu.

LA.lv