×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
21. novembris, 2012
Drukāt

Koris “Latvija” 70 gadu jubilejas koncertā uzstāsies kopā ar viesiem

Foto: LETAFoto: LETA

Valsts akadēmiskais koris “Latvija” 24.novembrī Latvijas Universitātes Lielajā aulā rīkos savu 70 gadu jubilejas noslēguma koncertu, kurā piedalīsies arī viesi, aģentūru LETA informēja kora producente Ieva Vītiņa.

Koncertā bez kora piedalīsies arī Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, diriģents Māris Sirmais, savukārt kā solisti uzstāsies Kristīne Gailīte, Liene Kinča, Intars Busulis un Kaspars Zemītis. Vakaru vadīs mūzikas žurnālists Orests Silabriedis.

Koncerta pirmajā daļā paredzēts amerikāņu komponista Džona Adamsa kompozīcijas “Harmonium” pirmatskaņojums. Pats autors “Harmonium” raksturo kā vienu no pirmajiem skaņdarbiem, kurā dzirdams tieši viņam raksturīgais skanējums. Darba pamatā ir izmantota Džona Donna un Emīlijas Dikinsones dzeja.

Koncerta otrajā daļā izskanēs fragmenti no opusiem, kas korim bijuši īpaši nozīmīgi tā pastāvēšanas gaitā. Būs dzirdamas daļas no Karla Orfa “Carmina Burana” un Johannesa Brāmsa “Vācu rekviēma”. Kora vīru grupa pievērsīsies franču mūzikai, izpildot kareivju un studentu kori no Hektora Berlioza “Fausta pazudināšanas”.

Tāpat koncerta otrajā daļā tiks atskaņotas daļas no “Tūkstošgades simfonijas”, kuras autors ir pazīstamais ķīniešu komponists Taņs Duņs, kā arī klausītāji dzirdēs fragmentu no Leonarda Bernsteina “Mesas”, kuru koris pirmatskaņoja Latvijā Starptautiskajā garīgās mūzikas festivālā 2007.gadā.

Koncerta noslēgumā koris “Latvija” dalīsies ar pēdējo gadu spilgtākajiem iespaidiem, izpildot fināla fragmentu no Gustava Mālera 8.simfonijas, kas pagājušajā gadā tika izdziedāta izcilajā “Concertgebouw” koncertzālē Amsterdamā kopā ar pasaules slaveno diriģentu Marisu Jansonu un Nīderlandes karalisko “Concertgebouw” orķestri.

Kora “Latvija” 70 gadu jubilejas noslēguma koncerts sāksies plkst.19. Biļetes iepriekšpārdošanā uz koncertu var iegādāties “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+