Mobilā versija
-3.6°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
20. novembris, 2014
Drukāt

Koris “Latvija” ar Māri Sirmo uzstāsies ordeņa dibināšanas koncertā

Foto: LETAFoto: LETA

Rīgas Sv. Jēkaba katedrālē 29. novembrī plkst. 14 Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” un diriģents Māris Sirmais aicina uz koncertu adventa noskaņās. Pēc koncerta plkst. 15 koris piedalīsies arī svinīgajā Svētajā Misē, kas tiks svinēta par godu Jeruzalemes Svētā Kapa bruņinieku ordeņa Latvijas nodaļas dibināšanai un pirmo biedru uzņemšanai, informēja kora producente Ieva Vītiņa.

Adventa noskaņu koncertā kora “Latvija” izpildījumā izskanēs M. Petoriusa mūzika J. Sandstrēma apdarē, Alesandro Skarlati, Arvo Perta, Fransisa Pulenka darbi, kā arī Otorīno Respīgi “Slavasdziesma Kunga piedzimšanai” (“Lauda per la Nativita del Signore”). Šis opuss Latvijas koncertzālēs nav bieži dzirdams. Tā tapšanā O. Respīgi iedvesmojies, klausoties leģendārās poļu klavesīnistes Vandas Landovskas Baha interpretācijās.

Koncertā piedalīsies solisti – flautistes Vita Rozēna un Rūta Krēgere, obojistes Katrīna Švalbe un Evija Putniņā, fagotisti Pauls Gendikovs un Katrīna Kuģe, pianistes Ilze Rubiķe un Liene Kalnciema, Aivars Krastiņš (sitaminstrumenti). Vokālās solopartijas dziedās kora mākslinieki Marika Austruma, Inese Romancāne un Rūdolfs Bacāns.

Misi celebrēs un ceremoniju vadīs ordeņa Lielmaģistrs Viņa Eminence Edvins Frederiks kardināls O’Braiens. Mises laikā koris “Latvija” un ģitārists Kaspars Zemītis izpildīs daļas no K. Zemīša opusa “Mesa”, kura pirmatskaņojums notika 26. augustā Rīgas Domā Starptautiskā garīgās mūzikas festivāla ietvaros; skanēs arī Uģa Prauliņa mūzika.

Jeruzalemes Svētā Kapa bruņinieku ordenis (Ordo Equestris Sancti Sepulcri Hierosolymitani, OESSH) ir vissenākais Romas Katoļu baznīcas ordenis – tas dibināts Krusta karu laikā, 1009. gadā. Ordeni aizsargā pāvests, un tam ir savs oficiāls sēdeklis pie Svētā Krēsla.

Labdarības koncertā ieeja bez maksas.

Pievienot komentāru

Bērnus mūsu vietā izklaidē amerikāņi. Saruna ar režisoru Ģirtu ŠoliĢirts Šolis uzskata, ka laba literatūra nenoveco, un arī mūsdienu bērniem piedāvā laika pārbaudi izturējušu klasiku. Tāpat viņš balti apskauž Latvijas Nacionālo teātri par izrādi "Šausmu autobuss", kurā netiek ielaisti vecāki, jo Leļļu teātri nereti gadās – vecāki uz izrādi atnāk ar domu, ka tikmēr, kamēr bērns skatās izrādi, pasērfos internetā.
Draugiem Facebook Twitter Google+