×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
25. oktobris, 2016
Drukāt

Koris “Latvija” ierakstījis Raimonda Paula koradziesmu albumu

Reiņa Hofmaņa fotoReiņa Hofmaņa foto

Valsts Akadēmiskais koris Latvija un Māris Sirmais ir ierakstījuši albumu “Rozes gars”, kas ir unikāls komponista Raimonda Paula kora dziesmu apkopojums un arī veltījums Maestro jubilejā, LA.lv pavēstīja kora pārstāve Ieva Vītiņa.

Albumā apkopotas 24 komponista dziesmas jauktajam, vīru un sieviešu korim, kas tapušas pēdējo četrdesmit gadu laikā. Dažas savus pasaules pirmatskaņojumus piedzīvojušas pērn Valsts Akadēmiskā kora koncertos, bet ir arī tādi opusi, kas ilgi un rūpīgi glabāti komponista darbistabā un savu ceļu pie klausītājiem atraduši tikai tagad. Kā cer albuma izdevēji – tagad dziesmas varētu nonākt arī Latvijas koru repertuārā. Albumā ir iekļautas kora dziesmas, kas kādreiz izskanējušas tādās leģendārās teātra izrādēs kā “Elizabete, Anglijas karaliene” un “Brands”. Patriotisms, tautasdziesmas gars, impresionisms, latviskums vijas cauri šīm dziesmām.

Albuma tituldziesma “Rozes gars” ar Jāņa Petera vārdiem ir Raimonda Paula veltījums Emīlam Dārziņam. Kompaktdiska vizuālo noformējumu ir veidojusi māksliniece Gita Treice.

Mūzikas žurnāliste un muzikoloģe Gunda Vaivode albuma ievadvārdos raksta: “Tāds ir Pauls: no visiem zināmā līdz negaidītam atklājējam. Viņš raksta dziesmas, bet viņā mīt simfonijas cikla pilnība: zvejnieka spēks, dārziņiska daile, blaumaniska raksturotspēja, dzejas kodolīgums. Un ja vēl Maestro pats pie klavierēm!”

Albuma prezentācijas koncerti notiks Latvijas Universitātes Lielajā aulā 1. un 2. novembrī plkst. 19.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+