Kultūra
Mūzika

Koris “Maska” sniegs septiņus koncertus Čehijā0


Kora “Maska” mākslinieciskais vadītājs Jānis Ozols.
Kora “Maska” mākslinieciskais vadītājs Jānis Ozols.
Kaspara Teilāna foto

Babītes novada jauktas koris “Maska” no 7. līdz 12. jūnijam pārstāvēs Latviju vienā no nozīmīgākajiem kormūzikas notikumiem Čehijā – 13. Starptautiskajā koru festivālā “Sborove Slavnosti” Hradeckrālovē, LA.lv pastāstīja kora prezidente Līga Štrausa.

Festivālu organizē pasaulē atzītā vokālā grupa “Gentlemen Singers”, un šogad tajā piedalīsies četri kori no Čehijas, kā arī trīs viesu kori – jauktais koris “Cantemus” (Ungārija), “Ad Una Corda” (Slovākija) un “Maska” (Latvija).

“Maska” festivāla ietvaros sniegs septiņus koncertus Ostravā, Hradeckrālovē, Šumperkā un Prāgā, viesojoties arī Latvijas vēstniecībā Čehijā. Iepazīstinot festivāla dalībniekus un apmeklētājus ar latviešu kormūziku, diriģentu Jāņa Ozola un Lauras Jēkabsones vadībā koris sniegs meistarklases par Latvijas kordziedāšanas tradīcijām.

Festivāla kulminācijā – galā koncertā vēsturiskajā Kradeckrāloves Svētā Gara katedrālē kori izpildīs Leoša Janačeks “Mūsu Tēvs” (“Otčenas”) jauktajam korim, solistam, ērģelēm un arfai.

Koncertos Čehijā koris izpildīs latviešu komponistu skaņdarbus gan izceļot klasiskas kormūzikas vērtības, gan atklājot mūsdienās radītās mūzikas daudzveidību.

Šo koncertprogrammu, kurā iekļauti J.Mediņa, L.Garūtas, P.Butāna, B.Skultes, L. Jēkabsones, Ē.Ešanvalda un citu komponistu skaņdarbi, ikvienam interesentam būs iespēja dzirdēt arī koncertā 5. jūnijā plkst. 13 Piņķu sv. Jāņa ev. lut. baznīcā. Ieeja koncertā par ziedojumiem.

LA.lv