×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
29. jūlijs, 2015
Drukāt

Koris “Maska” vērienīgi svinēs 15. jubilejas sezonu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

18. septembrī plkst. 19Latvijas Universitātes Lielajā Aulā skanēs jauniešu kora “Maska” jubilejas koncerts, kas atklās kolektīva 15. sezonas koncertu ciklu, portālam LA.lv pavēstīja kora menedžere Līga Štrausa.

Korim jubilejas sezonai ir nozīmīgi plāni: iecerēts Ziemassvētku koncerts Rīgas Doma baznīcā (20. decembrī) un 1. aprīļa koncerts, kā arī tiks izdots CD ar Lauras Jēkabsones mūziku.

Sezonas atklāšanas koncertā izskanēs skaņdarbi, kas iezīmē kora attīstības ceļu, svarīgākos notikumus, spilgtāko emociju un triumfa brīžus. “Maska” atskaņos gan speciāli korim komponētus skaņdarbus, gan latviešu un ārzemju koru mūzikas klasiku, arī “Maskas” diriģenta Jāņa Ozola opusus. Neiztrūkstoša koncerta sastāvdaļa būs arī komponistes, kormeistares un vokālās grupas “Latvian Voices” vadītājas Lauras Jēkabsones speciāli korim komponētie skaņdarbi, tostarp arī pasaules pirmatskaņojums. Koncerta viesi – “Xylem trio”.

Diriģenta Jāņa Ozola 2000. gadā dibinātais jauniešu koris “Maska” guvis panākumus daudzos starptautiskos konkursos, kas to ierindo starp labākajiem koriem Latvijā un pasaulē. Spilgtāko kora sasniegumu vidū ir 2. vieta 13. Starptautiskajā koru konkursā Gallus Maribor (Slovēnija, 2015), 1. vieta un Čempiona tituls 8. Pasaules koru olimpiādē (Latvija, 2014), 2. vieta 46. Starptautiskajā koru konkursā Tolosā (Spānija, 2014), 1. vieta XXV Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku koru konkursā (2013), Grand Prix IV Starptautiskajā Haralda Andersena kamerkoru konkursā Helsinkos (Somija, 2012), Grand Prix konkursā Europe and It Songs Barselonā (Spānija, 2011) u.c.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+