Mobilā versija
+3.9°C
Daina, Dainis, Dainida
Sestdiena, 22. oktobris, 2016
19. jūlijs, 2013
Drukāt

Koris – sirdsdarbības stiprinātājs


Foto - LETAFoto - LETA

Dziedāšana korī sniedz ne tikai garīgo baudījumu, bet stiprina arī sirdsdarbību, un tā uzskatāma par tādu pašu veselības uzlabošanas nodarbi kā joga, secinājuši Gēteborgas universitātes zinātnieki.


 

Zviedrijas universitātes pētnieks Bjerns Vikofs uzaicināja pētījumā piedalīties 15 kora dziedātājus. Viņiem bija jāizpilda virkne dziedājumu, sākot ar monotonu dungošanu un beidzot ar meditatīvu mantru dziedāšanu. Dziedātāju priekšnesumu laikā tika novērota viņu sirdsdarbība un pulsa ritms. Zviedru pētnieki noskaidroja, ka līdz ar dziedāšanu unisonā vienāds kļūst arī dziedoņu sirds un pulsa ritms, teikts žurnālā “Frontiers in Neuroscience” publicētajā pētījumā. “Esam pārliecināti, ka dziedāšana ir regulāra un kontrolēta elpošanas forma,” skaidrojis Vikofs. “Visiem dziedātājiem sirdspuksti un pulsa ritms kļuva straujāki vai lēnāki vienlaikus. Jaunākiem un veselākiem cilvēkiem sirdspukstu ritmam ir lielāks mainīgums, tas ir niansētāks. Un šis sirdspukstu ritms ir iespējamu sirdsslimību pareģis.” Viņš norādījis, ka dziedāšana korī tāpēc sniedz līdzīgu efektu kā joga, jo dziedāšana ļauj relaksēties. “Visai dziedātāju grupai sirds sitās aptuveni vienādā līmenī,” paskaidroja zviedru zinātnieks. Viņš arī piebilda, ka dziedāšana korī tikai pozitīvi ietekmē uz sirds darbību.

“Jau iepriekš zinājām, ka dziedāšana korī sinhronizē cilvēku muskuļu un nervu aktivitātes. Tagad noskaidrojām, ka tādu pašu ietekmi tā atstāj arī uz sirdsdarbību,” apstiprināja Vikofs, norādot, ka dziedāšana arī citādos veidos var krietni uzlabot cilvēka labsajūtu. “Dziedāšana sniedz prieku, un tas ir ļoti labi. Turklāt cilvēks tādējādi trenē savas plaušas. Kad cilvēki dzied korī, viņi sinhronizējas ar citiem un harmoniski kļūst arī viņu sirds puksti. Tas savukārt ļaudis padara atvērtākus un iejūtīgākus,” pēc pētījuma secināja zviedru zinātnieki.

 

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+