×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
10. jūnijs, 2014
Drukāt

Koris “Sōla” sadziedāsies ar Vācijas orķestri “Con Brio”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris “Sõla” un orķestris “Con Brio” no Vircburgas (Vācija) 17. jūnijā plkst. 19 ielūdz uz koncertu “Tauriņdeja” J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA), pavēstīja kora pārstāve Ilze Tormane.

Kora mākslinieciskais vadītājs Kaspars Ādamsons stāsta: “Pirms gada maijā saņēmām ziņu no Vircburgas orķestra, kurš vēlējās koncertēt Latvijā. Viņu vēlamie datumi sakrita ar mūsu sezonas noslēguma koncerta laiku, tamdēļ neatteicām sadarbību. Mums šajā sezonā ir bijušas vairākas jaunas muzikālas satikšanās, tāpēc sezonas noslēgums ar šo orķestri būs kā turpinājums jaunu muzikālo sadarbību veidošanai un kontaktu dibināšanai.”

Koncerta pirmajā daļā koris dziedās a cappella programmu, kurā klausītāji dzirdēs gan skaņdarbus no kora “Sõla” 15 gadu jubilejas koncerta, gan nule kā tapušos un blīvripā ierakstītos Jāņa Cimzes jubilejai veltītos jaundarbus, gan arī skaņdarbus, kuri kora repertuārā iekļauti šīs sezonas nogalē.

Koncerta otrajā daļā viesorķestris “Con Brio” ar tā māksliniecisko vadītāju Gertu Fēzeru pie diriģenta pults piedāvās savu interpretāciju par Antonīna Dvoržāka 8. simfoniju, savukārt noslēgumā koris un orķestris vienosies diviem kopskaņdarbiem, izpildot Džakomo Pučīni “Dungojamo kori” no operas “Madame Butterfly” un Johana Štrausa II valsi “Pie skaistās zilās Donavas”.

Orķestris “Con Brio” dibināts pirms 25 gadiem, un tajā muzicē aptuveni 70 dažādu profesiju pārstāvji, kurus vieno mīlestība pret mūziku un vēlme piedāvāt klausītājam augstvērtīgu mūzikas izpildījumu. Katru gadu orķestris sagatavo divas simfoniskās mūzikas programmas.

Rīgā, kā kultūras galvaspilsētā, “Con Brio” vēloties viesoties ne tikai tāpēc, lai atzīmētu savu 25 gadu jubileju, bet arī nolūkā veidot jaunu sadarbību ar sev interesantiem kolektīviem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+