×
Mobilā versija
+5.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
24. augusts, 2012
Drukāt

Korrea: Strīds ap Asanžu var ilgt gadiem

Foto - AFPFoto - AFP

Strīds ap tīmekļa projekta “WikiLeaks” dibinātāju Džūljenu Asanžu starp Ekvadoru un Britāniju var ilgt mēnešiem vai pat gadiem, ja Londona neļaus viņam pamest vēstniecības ēku, paziņojis Ekvadoras prezidents Rafaels Korrea.

“Skandālu var atrisināt jau rīt, ja Britānija garantēs drošu ceļu. Pretējā gadījumā tas var ilgt mēnešiem vai gadiem, ja Asanža kungs nevarēs pamest Ekvadoras vēstniecību Londonā,” paziņoja Korrea. Viņš arī aicināja Britāniju un Zviedriju sniegt garantijas, ka Asanžs netiks izdots trešajai valstij.

Savukārt kāds avots vēstniecībā avīzei “The Guardian” paziņoja, ka Ekvadoras varasiestādes neizskata un arī neizskatīs iespēju slepeni izvest Asanžu ārpus Britānijas robežām. Pēc avota teiktā, Ekvadora grib spēlēt godīgu spēli. “Mēs nekad nemēģināsim izvest Asanžu ar diplomātiskā pasta palīdzību vai piešķirot viņam speciālu pasi,” sacīja avots. Viņš arī piebilda, ka diplomātisko patvērumu ieguvušais Asanžs var palikt vēstniecības ēkā “tik ilgi, cik vajadzīgs”. “Varbūt astoņus gadus, bet varbūt divus gadsimtus,” sacīja avots.

Austrālijas pilsonis Asanžs jau vairāk nekā divus mēnešus ir patvēries Ekvadoras vēstniecībā Londonā, lai pretotos tiesas lēmumam izdot viņu nopratināšanai Zviedrijā saistībā ar apsūdzībām par seksuālu uzmākšanos divām zviedrietēm. Asanžs noliedz apsūdzības izvarošanā, apgalvojot, ka seksuālās attiecības ar abām sievietēm notikušas pēc abpusējas piekrišanas. Asanžs uzstāj, ka apsūdzības pret viņu ir politiski motivētas un ka ASV vēlas panākt viņa tiesāšanu par valsts noslēpumu izpaušanu. Ekvadora 16. augustā piešķīra Asanžam diplomātisko patvērumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+