Mobilā versija
Brīdinājums +12.8°C
Modris, Matīss, Mariss
Ceturtdiena, 21. septembris, 2017
4. jūlijs, 2014
Drukāt

Koru olimpiādes Miera zvans ieradies Rīgā

Timura Subhankulova fotoTimura Subhankulova foto

Koru olimpiādes Mira zvanu sagaidīja INTERKULTUR pārstāve Čina Vanga (no kreisās) un mākslinieciskais vadītājs Ralfs Eizenbeiss, kordiriģents Romāns Vanags, SIXT vadītājs Baltijas valstīs Arnis Jaudzems, Rīga 2014 valdes locekle Diāna Čivle un apdrošināšanas sabiedrības ERGO valdes locekle Baltijas valstīs Ingrīda Ķirse.

Pie “Arēnas Rīga” piektdien, 4. jūlijā, svinīgi sagaidīts un nodibinājumam “Rīga 2014” nodots Pasaules koru olimpiādes Miera zvans.

Šis ir viens no galvenajiem olimpiādes simboliem, kas pēc savas nozīmes salīdzināms ar olimpisko uguni sporta olimpiskajās spēlēs. Ar Miera zvana skaņām tiks iezvanīta Pasaules koru olimpiādes atklāšanas un noslēguma ceremonija “Arēnā Rīga”.

Unikālais zvans, kas īpaši Rīgai izgatavots Nīderlandes Karaliskajā zvanu lietuvē “Petit & Fritsen”, sver 480 kilogramus, ir gandrīz metru augsts un noskaņots uz toņa la (a1, 440 Hz). Uz zvana attēlots Pasaules koru olimpiādes logotips, kā arī olimpiādes moto latviešu un angļu valodā: “Singing Together Bring Nations Together!/Dziesma vieno tautas!”

Svinīgajā zvana sagaidīšanā piedalījās nodibinājuma Rīga 2014 valdes locekle Diāna Čivle, SIXT vadītājs Baltijas valstīs Arnis Jaudzems un apdrošināšanas sabiedrības ERGO valdes locekle Baltijas valstīs Ingrīda Ķirse.

Pievienot komentāru

Turaidas Roze - bez asinīm afišā28. septembrī notiks Latvijas Nacionālās operas jaunās sezonas pirmā pirmizrāde. Zigmara Liepiņa "Turaidas Roze" ir muzikāli un dramaturģiski pārveidota redakcija operai "No rozes un asinīm".
Likteņupe pirms un pēc Pļaviņu HES būves Vēstures muzejāNo ceturtdienas, 21. septembra Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā (LNVM) varēs aplūkot jaunu izstādi "Daugavai būt", kuras pamatā ir notikumi, kas Latvijas sociālajā atmiņā saistās ar Daugavas vārdu un ievadīja Trešo atmodu.
Draugiem Facebook Twitter Google+