×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
23. maijs, 2016
Drukāt

Koru salidojuma lielkoncertā Cēsīs izskanēs jaundarbs “Rīta un vakara dziesma” (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Nākamnedēļ, 4. jūnijā, Cēsu Pils parka estrādē izskanēs Latvijas sieviešu un vīru koru salidojuma lielkoncerts, kurā piedalīsies 79 Latvijas sieviešu un 24 vīru kori, kopskaitā ap 2600 dziedātāju, liecina Latvijas Nacionālā kultūras centra informācija.

Salidojuma repertuārā iekļauti gan latviešu koru mūzikas klasiskie darbi, tostarp Valtera Kaminska “Mūžu mūžos būs dziesma” un Emīla Dārziņa “Mūžam zili”, gan mūsdienu komponistu Valta Pūces, Jura Vaivoda, Ilonas Rupaines un citu dziesmas.

Komponists Raimonds Tiguls un dramaturģe Rasa Bugavičute īpaši šim koncertam radījuši jaundarbu “Rīta un vakara dziesma”.

Koncertā piedalīsies Pūces Etnogrāfiskais orķestris, kā arī solisti Kristīne Zadovska, Ivars Cinkuss un Andris Ērglis. Virsdiriģentu godā būs Aira Birziņa, Ivars Cinkuss, Tālivaldis Gulbis, Mārtiņš Klišāns, Anda Lipska, Gunta Malēvica, Māra Marnauza, Andrejs Mūrnieks, Anitra Niedre, Jēkabs Ozoliņš, Arvīds Platpers, Edgars Račevskis, Jevgeņijs Ustinskovs, Ilze Valce, Romāns Vanags, Inga Zirne un Jānis Zirnis.

Koncerta mākslinieciskais vadītājs ir Mārtiņš Klišāns, režisore – Inese Mičule un scenogrāfe Ieva Kauliņa.

Latvijas sieviešu un vīru koru salidojums ir tradīcija, kas reizi piecos gados kopā pulcina visus Latvijas sieviešu un vīru korus. Tradīcija aizsākās ar pirmo sieviešu koru salidojumu 1959.gadā Smiltenē un vīru koru salidojumu 1960.gadā Jelgavā. Šīs vasaras Latvijas sieviešu un vīru koru salidojums izskan ceļā uz Latvijas valsts simtgades Dziesmu un deju svētkiem 2018.gadā.

Latvijas sieviešu un vīru koru salidojuma lielkoncerts sāksies plkst.19, bet biļetes uz to var iegādāties “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jo mazāk sminķējas, jo labāk. Svaigs. gaiss, veselīgs miegs, veselīgs uztirs, ūdens un mērena saules iedarbība- loti efektīgi pret krunkām.
    Man ir tikai 75 un nav nevienas grumbas pierē. Ir gan rievas mutei abās pusēs, bet tas no lielas smiešanās…un kas par to ! Mati sākuši sirmot, bet kā mirdz saulē !!!
    Par visām smāķu reklāmām pasmejos

Draugiem Facebook Twitter Google+