×
Mobilā versija
+5.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
6. augusts, 2016
Drukāt

Korupcijā apsūdzētais bijušais Kapsētu pārvaldes priekšnieks tiesājas par darba uzteikumu (1)

Foto - LETA. Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Kapsētu pārvaldes priekšnieks Jānis Upītis atbild uz žurnālistu jautājumiem par Meža kapos apgānīto pirmā Valsts prezidenta Jāņa Čakstes memoriālu, kur piemineklim otrā pusē ar melnu krāsu uzzīmēti divi kāškrusti un uzraksts "M.Ruks".Foto - LETA. Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Kapsētu pārvaldes priekšnieks Jānis Upītis atbild uz žurnālistu jautājumiem par Meža kapos apgānīto pirmā Valsts prezidenta Jāņa Čakstes memoriālu, kur piemineklim otrā pusē ar melnu krāsu uzzīmēti divi kāškrusti un uzraksts "M.Ruks".

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā nonācis notiesātā bijušā Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Kapsētu pārvaldes priekšnieka Jāņa Upīša pieteikums pret domi par darba tiesisko attiecību atjaunošanu un vidējās izpeļņas piedziņu.

Kā aģentūra LETA noskaidroja tiesā, 4.augustā tiesas sēdi nācās atlikt sakarā ar to, ka lietā tika iesniegti papildu pierādījumi no atbildētāja pārstāvja puses. Nākamā tiesas sēde ir nozīmēta 26.septembrī.

Kopumā prasība ir iesniegta par rīkojuma atzīšanu par spēkā neesošu, darba tiesisko attiecību atjaunošanu un vidējās izpeļņas un morālā kaitējuma atlīdzības piedziņu.

Kā ziņots, šogad stājies spēkā Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesas spriedums, saskaņā ar kuru Upītim piespriesta nosacīta brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem. Piecus gadus viņš nevarēs ieņemt amatus valsts un pašvaldības pārvaldē.

Upītis bija apsūdzēts par to, ka, būdams amatpersona un izmantojot savu dienesta stāvokli, pieprasīja kukuli lielā apmērā un to pieņēma.

Prokuratūra toreiz informēja, ka Kapsētu pārvaldē tika iereģistrēts kāda uzņēmuma iesniegums par zemesgabala Kleistu ielā nomas līguma pagarināšanu un par veikala telpas Gaujas ielā nomas līguma pagarināšanu. Amatpersona, saņemot uzņēmuma iesniegumus, nolēma no uzņēmuma valdes locekļa pieprasīt kukuli par divu nomas līgumu pagarināšanu, liecina apsūdzība.

Prokuratūra uzskatīja, ka amatpersona pieprasīja un pati pieņēma kukuli 13 000 eiro apmērā par nomas līgumu pagarināšanu uzņēmuma interesēs.
Sākotnēji Upītis no amata bija atstādināts, bet vēlāk atlaists.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. veltīga tiesu noslogošana Atbildēt

    Vecos padomiešus ir ar sūdainu koku jāaiztriec. Arī no valsts struktūrām.

Draugiem Facebook Twitter Google+