×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
6. novembris, 2012
Drukāt

Korupcijā apsūdzētais Monreālas mērs atkāpjas no amata

Foto- AFPFoto- AFP
Kanādas otrās lielākās pilsētas – Monreālas – mērs Žeralds Tremblē (attēlā), kurš atbilstoši liecinieku teiktajam bijis saistīts ar nelegālu savas partijas finansēšanu no būvprojektiem, atkāpies no amata.

“Pēc 25 sabiedriskās kalpošanas gadiem es pametu sabiedrisko dzīvi,” uzrunā televīzijā sacīja mērs. To, ka mēra vadītā partija saņēmusi “komisijas maksājumus” no būvprojektiem, vairāki cilvēki pēdējo divu nedēļu laikā liecināja Augstākās tiesas tiesneses Fransas Šarbono vadītajā komisijā, kas izmeklē apsūdzības par korupciju, krāpšanos konkursu gaitā, kā arī “komisijas naudām”, kas maksātas par būvniecības pasūtījumu iegūšanu. Mērs bija informēts par partijas nelegālo finansēšanu un kampaņas tēriņiem, apgalvoja liecinieki.
Tremblē šīs apsūdzības kategoriski noraida. “Pirms laba laika tēvs man teica, lai es neeju politikā, jo tā ir netīra un es tikšu iznīcināts,” sacīja mērs. “Bet manas jūtas un mīlestība pret Kvebeku un Monreālu radīja plānu, kuram man vajadzēja sekot. Es veltīju visu savu enerģiju un atdevu labāko, kas man bija.” Viņš pauda nožēlu, ka viņa uzticība ir nodota, vienlaikus atzīstot, ka uzņemas “pilnu atbildību” par sekām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+