×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
21. augusts, 2016
Drukāt

Korupcijā apsūdzētais un 5400 eiro naudas sodu saņēmušais mediķis pārsūdz sodu

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Pārsūdzēts spriedums par 15 mēnešalgu jeb 5400 eiro naudas soda piespriešanu neiroķirurgam Uģim Spingam, kurš apsūdzēts materiālu vērtību prettiesiskā pieprasīšanā un pieņemšanā.

Kā aģentūru LETA informēja Rīgas apgabaltiesas preses sekretārs Raimonds Ločmelis, kasācijas sūdzību bija iesniedzis apsūdzētā advokāts. Nākamnedēļ lieta ar kasācijas sūdzību tiks nosūtīta izskatīšanai Augstākajā tiesā.

Jau ziņots, ka Rīgas apgabaltiesa nolēma atstāt negrozītu pirmās instances spriedumu – piespriest 15 mēnešalgu jeb 5400 eiro naudas sodu par materiālu vērtību prettiesisku pieprasīšanu un pieņemšanu. Tāpat tiesa atņēma apsūdzētajam Uģim Spingam tiesības nodarboties ar ārstniecību uz vienu gadu.

Spinga savu vainu viņam inkriminētajos noziegumos neatzina.

Apsūdzētajam neiroķirurgam apsūdzība celta pēc Krimināllikuma 326.2 panta 2.daļas – par materiālu vērtību prettiesisku pieņemšanu, ko pats vai ar starpnieku izdarījis valsts vai pašvaldības iestādes darbinieks. Tāpat viņam inkriminēts noziedzīgs nodarījums, kas paredzēts pēc KL 180.panta 1.daļas – par zādzību, krāpšanu vai piesavināšanos nelielā apmērā.

Prokurore savā debašu runā iepriekš uzsvēra, ka uzskata apsūdzētā vainu par pilnībā pierādītu. Valsts apsūdzības uzturētāja debašu runā atreferēja ārsta pacientes liecības, kura stāstīja, ka 2013.gada janvārī ambulatorā apmeklējuma laikā, kad viņš pacientei veicis manuālo terapiju, ārsts sācis izprasīt papildu samaksu, pamatojot, ka viņas veiktā samaksa kasē “netiekot ārstiem”.

LETA jau ziņoja, ka lietu, kurā korupcijā apsūdzēts kādas Rīgas pilsētas slimnīcas neiroķirurgs, Ģenerālprokuratūra tiesai nodeva 2014.gada janvāra beigās, prettiesiski pieņemtās naudas summas neatklājot.

Prokuratūra toreiz norādīja, ka apsūdzētais, būdams kādas Rīgas pilsētas slimnīcas neiroķirurgs, pacienta ambulatorā apmeklējuma laikā prettiesiski papildus poliklīnikas kasē veiktajai pacienta iemaksai par ārsta apmeklējumu pieprasīja un pieņēma no pacienta papildu samaksu par veiktajām procedūrām. Tāpat viņš, mantkārīgu nolūku vadīts, izdarīja krāpšanu nelielā apmērā, vairākkārt veicot nepatiesus ierakstus ambulatorajos pacienta talonos par it kā pacientam veiktām medicīniskajām manipulācijām, kuras tiek apmaksātas no valsts budžeta līdzekļiem un kuras viņš faktiski pacientam nebija veicis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+