Eiropa

Korupcijā notiesātais Rumānijas ekspremjers mēģinājis izdarīt pašnāvību 16

Foto – AFP

Pēc Rumānijas Augstākās tiesas lēmuma paturēt spēkā bijušajam premjerministram Adrianam Nastasem piespriesto divu gadu cietumsodu, korupcijā notiesātais ekspremjers mēģinājis izdarīt pašnāvību.

Mediķi informēja, ka Nastase sašāvis sevi kaklā, bet, cik bīstams ir viņa stāvoklis, pagaidām nav zināms.

Rumānijas Augstākā tiesa trešdien noraidīja Nastases apelācijas prasību un atstāja spēkā divu gadu cietumsodu, kas ekspremjeram tika piespriests par par 1,5 miljonu eiro (aptuveni miljons latu) izšķērdēšanu 2004. gada vēlēšanu kampaņai. Nastase no 2000. līdz 2004. gadam vadīja sociāldemokrātu valdību. Sprieduma nolasīšanas brīdī Nastase tiesas zālē neatradās.

Ziņu aģentūra “Mediafax” informē, ka Nastase mēģinājis izdarīt pašnāvību brīdī, ka pie viņa ieradusies policija. Ekspremjera mājās ieradušies divi policisti, lai nodotu viņam aresta orderi un nogādātu viņu cietumā. Nastase lūdzis atļauju paņemt pāris grāmatas un atstājis telpu. Pāris sekundes vēlāk viņš sevi sašāvis.

Nastase vienmēr ir noliedzis, ka būtu vainīgs viņam izvirzītajās apsūdzībās, un viņa advokāts paziņoja, ka ekspremjers gatavojas pārsūdzēt spriedumu Eiropas Cilvēktiesību tiesā Strasbūrā. Nastase ir augstākā politiskā figūra, kas Rumānijā notiesāta par korupciju. Viņš tiek uzskatīts par Rumānijas pašreizējā premjerministra Viktora Pontas politisko mentoru. “Šis spriedums atklāj jaunu ēru, kurā tiesneši vairs nebaidās notiesāt ietekmīgus cilvēkus. Tas liks politiķiem padomāt divreiz, kad viņi izmantos piešķirto budžetu savām personiskajām interesēm,” aģentūrai AFP norādīja korupcijas apkarošanas eksperte Laura Stefana. Arī diplomāti AFP atzina, ka šis spriedums ir solis pretī Rumānijas tieslietu sistēmas neatkarībai un integritātei.

LA.lv