×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
15. oktobris, 2014
Drukāt

Košas un dzīvespriecīgas “Paralēlās pasaules”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 24. oktobra līdz 15. novembrim Mūkusalas Mākslas salonā skatāma koša un dzīvespriecīga izstāde, kurā satiekas mākslinieces māte Ilze Avotiņa un meita Kristīne Luīze Avotiņa, portālam pastāstīja salona izstāžu kuratore Līga Lindenbauma.

Izstādes nosaukums “Paralēlās pasaules” izvēlēts kā metafora gan abu mākslinieču autonomajiem skatījumiem uz līdzīgu tēmu loku, gan izstādes raksturam un iekārtojumam.

Kuratore stāsta – katras gleznotājas darbi izvietoti atsevišķās telpās. Kristīnes Luīzes jaunākie audekli ar ziedu tuvplāniem apdzīvo salona Lielo zāli, gleznu motīviem izvijoties uz izstāžu telpu sienām. Ilzes gleznas skatāmas Mazajā zālē, kur īpašus efektus piedāvā netradicionālu krāsu izmantojums un ekspozīcijai pielāgota gaismas sistēma ar secīgu gaismas avotu ieslēgšanos un izslēgšanos, kā arī ultravioletās lampas klātbūtni. Māksliniece savus darbus gleznojusi gan ar luminiscējošu akrila, gan akrila fosfora krāsām, kuras uzlādējas gaismas ietekmē.

“Atzīmējot kopizstādi, mākslinieces centušās tuvoties otras glezniecības valodai. Viens Ilzes darbs tapis, izmantojot Kristīnes Luīzes iemīļotos rožu motīvus, krāsu gammu un kompozīcijas principus. Savukārt Kristīne Luīze vienu darbu gleznojusi ar akrila fosfora krāsām, kurš skatāmas dažādos apgaismojumos, tāpat kā Ilzes darbi,” norāda Lindenbauma.

“Mēs dzīvojam paralēlās pasaulēs, bet ejam pa vienu, bezgalīgi skaistu un neatkārtojamu, glezniecības ceļu,” par izstādi saka Ilze Avotiņa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+