Kokteilis
Stilo

Kosmetoloģe: Lai aizbēgtu no rudens depresijas, jātiek vaļā no vecās ādas 16

Foto – Fotolia

“Drūmajos rudens mēnešos cilvēki cenšas uzlabot sev garastāvokli, tāpēc biežāk veic pārmaiņas un uzlabojumus vizuālajā izskatā,” novērojusi kosmetoloģe Līva Gerharde.

Rudens mēnešos cilvēki biežāk izjūt neapmierinātību ar savu ārējo izskatu, un viens no iemesliem – šajā gada laikā āda nereti izskatās pelēcīga, zaudējusi dzīvīgumu. Kosmetoloģe Līva Gerharde izskaidro iemeslus: “Vasarā āda vairāk vai mazāk tiek sauļota. Un tādēļ, ka ādu attīrošās kosmētiskās procedūras vasarā nav ieteicams veikt, izveidojas virsējas ādas raga slānis, kas tad arī rada pelēcīgu un neveselīgu izskatu. Bez šaubām, rudenī ādai var pietrūkt arī dažādi vitamīni.”

Par laimi, šo problēmu var salīdzinoši vienkārši un ātri atrisināt, attīrot ādu. Rudens un ziema tam ir vispiemērotākais laiks. Ādas attīrīšanu var veikt mājas apstākļos, lietojot ādai piemērotus kosmētiskos līdzekļus. Taču dziļu un pamatīgu ādas attīrīšanu var panākt tikai, mehāniski noņemot virsējo ādas raga slāni. Šim nolūkam visbiežāk veic procedūru – mikrodermabrāziju, pēc tās āda kļūst veselīgāka un mirdzošāka. Mikrodermabrāzijas laikā, pateicoties mehāniskajai iedarbībai, āda gūst sava veida šoku, atmostas, sarosās, un tā ietekmē ādā daudz aktīvāk noriss atjaunošanās procesi. Tāpēc pēc šīs procedūras ādu parasti papildus “pabaro” ar kosmētiskajiem līdzekļiem, kuru sastāvā ir tai nepieciešamās aktīvās vielas, piemēram, rudenī trūkstošie vitamīni.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Kosmetoloģe gan uzreiz brīdina: “Pirms veikt ādas attīrīšanu – noteikti vajadzētu konsultēties ar zinošu kosmetologu, kurš tad arī ieteiks piemērotāko veidu ādas attīrīšanai, atkarībā no ādas tipa un problēmām. Īpaši, ja āda ir problemātiska, piemēram, izteikti jutīga, cilvēks pats, rīkojoties uz savu galvu, to viegli var vēl vairāk sakairināt.

Novērots arī, ka rudenī daudziem cilvēkiem āda mēdz būt sausa un jutīga, uz tās var veidoties sarkani pleķīši. To var veicināt, piemēram, biežas un krasas temperatūras maiņas, no auksta āra gaisa ieejot siltās telpās, tāpat ādu negatīvi ietekmē agresīvi vides apstākļi – vējš, sals. Kā vienu no nepieciešamākajiem kosmētiskajiem līdzekļiem rudens periodā skaistumkopšanas salona “BABOR Beauty SPA Alberts” kosmetoloģe Līva Gerharde iesaka lietot nakts krēmu, jo tas ir paredzēts, lai labāku “pabarotu” ādu. Turklāt ir pierādīts, ka ādu visefektīvāk var atjaunot, uz nakti lietojot kosmētiskos līdzekļus – aktīvas iedarbības nakts fluīdus, kam sastāvā ir izmantoti dabas augi melnā krāsā, piemēram, melnās aļģes, melnās trifeles un melnās efeja, jo šie augi visefektīvāk uzlabo ādas vielmaiņu, palīdz tai atjaunoties tieši naktī.

Saistītie raksti
LA.lv