EPA/Scanpix

Kostas vārti nodrošina Spānijas futbolistiem minimālu uzvaru pār Irānu 0

Spānijas futbola izlase Krievijā notiekošā Pasaules kausa finālturnīra mačā trešdien Kazaņā ar rezultātu 1:0 (0:0) pārspēja Irānu, savā otrajā B apakšgrupas spēlē tiekot pie pirmās uzvaras turnīrā.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80

Spānijas izlases labā vārtus guva Djego Kosta, kuram šis bija trešais precīzais sitiens šajā finālturnīrā.

Spānijas valstsvienība nav zaudējusi 22 mačos pēc kārtas, kas ir visu laiku ilgākā sērija, ņemot vērā izlašu mačus.

Spānijas izlasē šajā mačā atgriezās Dani Karvahals, kurš maija beigās UEFA Čempionu līgas finālā guva traumu. Pirmajā puslaikā spāņi dominēja bumbas kontrolē, taču nespēja to pārvērst vārtu guvumā, mača pirmajām 45 minūtēm noslēdzoties bezvārtu neizšķirti.

Otrā puslaika sākumā Spānijas futbolisti saasināja spēli pie pretinieku vārtiem, 50.minūtē Serhio Basketa sisto bumbu atvairot irāņu vārtsargam Alirezam Beiranvandam. Pāris minūtes vēlāk iespēja izcelties bija arī Isko, taču viņš sita krietni pāri vārtiem. Tikmēr otrā laukuma galā bīstams sitiens padevās Karimam Ansarifardam.

Abu komandu aktīvā spēle noveda līdz vārtu guvumam, 54.minūtē izceļoties Kostam. Spānijas izlases uzbrucējs divu Irānas futbolistu ielenkumā, no aptuveni 12 metriem bija precīzs, kad pa viņa kāju trāpīja pretinieka sistā bumba. Deviņas minūtes vēlāk irāņi ieraidīja bumbu arī Davida de Heas sargātajā cietoksnī, taču pirms tam bija fiksēta aizmugure, līdz ar to rezultāts palika nemainīgs.

Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas 20 minūtes, Spānijai bija iespēja dubultot savu pārsvaru, taču Irānas futbolisti pēc stūra sitiena pašaizliedzīgā cīņā nosargāja savus vārtus neiekarotus. Vēl labāka iespēja bija irāņiem, astoņas minūtes pirms pamatlaika beigām Mehdi Taremi no tuvas distances sitot pāri vārtiem.

Atlikušajā laikā vārti netika gūti, Spānijai gūstot svarīgu uzvaru cīņā par vietu astotdaļfinālā.

Pirms tam šīs apakšgrupas spēlē Portugāle ar 1:0 pārspēja Maroku.

B apakšgrupā pēc divām spēlēm Spānijai un Portugālei ir pa četriem punktiem, Irāna guvusi trīs punktus, bet Maroka šobrīd ir bešā.

Spānija finālturnīru sāka ar rezultatīvu neizšķirtu 3:3 pret Portugāli, kamēr Irāna ar 1:0 uzveica Maroku.

B apakšgrupas noslēdzošajās cīņās pirmdien Spānija Kaļiņingradā tiksies ar Maroku, bet Portugāle Saranskā duelēsies ar Irānu.