Kotdivuāra PK uzsāk ar panākumu pār Japānu 0

Pasaules kausa izcīņu futbolā sestdien ar panākumu uzsāka zvaigžņotā Kotdivuāras izlase, kas C apakšgrupas ietvaros ar 2:1 (0:1) uzvarēja Japānu.

Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191

Spēles rezultātu atklāja Japānas izlases pussargs Keisuke Honda, bet otrajā puslaikā divu minūšu laikā pa vārtiem guva Kotdivuāras uzbrucēji Vilfrīds Bonī un Žerviņo.

Zīmīgi, ka Kotdivuāra kļuvusi par pirmo Āfrikas izlasi, kas Pasaules kausa finālturnīros spējusi atspēlēties un uzvarēt vismaz divās spēlēs.

Mača ievadā neviena no izlasēm nekautrējās uzspiest savu spēles stilu. Savukārt līdz pirmajiem vārtiem bija jāgaida 16 minūtes, kad Japānu vadībā ar skaistu sitienu vārtu augšējā kreisajā stūrī izvirzīja itāļu kluba “AC Milan” pussargs Honda. Zīmīgi, ka šis bija japāņa trešais vārtu guvums Pasaules kausa finālturnīros, kas ir visu laiku labākais rādītājs valstsvienības vēsturē. Četras minūtes vēlāk japāņu aizsargs Atsuto Učida veiksmīgi ar vairākām māņu kustībām ielauzās pretinieku soda laukumā, kur pārbaudīja vārtsarga Bubakara Barija modrību, gandrīz dubultojot rezultātu uz tablo.

Cīņas 23.minūtē pirmo dzelteno kartiņu mačā saņēma japānis Maja Jošida, kad neatļauti pārtrauca bīstamu Kotdivuāras komandas uzbrukumu. Lai gan puslaika pirmā puse aizritēja Japānas izlases zīmē, tomēr turpinājumā daudz manāmāki laukumā kļuva kotdivuārieši, kuri regulāri apdraudēja Eidzi Kavašimas sargātos vārtus.

Otrā puslaika sākumā Kotdivuāras smailes uzbrucējs Bonī neizmantoja lielisku vārtu gūšanas iespēju no aptuveni pieciem metriem. Tikmēr 57.minūtē Kotdivuāras pussargs Jaja Turē pēc lieliska solo gājiena nokļuva sāncenšu soda laukumā, kur viņi neatļauti kavēja Japānas izlases aizsargi, taču tiesneša svilpe klusēja. Mača 62.minūtē laukumā devās visu laiku rezultatīvākais Kotdivuāras valstsvienības futbolists Didjē Drogbā, bet divas minūtes vēlāk rezultāts tika izlīdzināts – skaisti kritienā ar galvu vārtus guva Bonī.1:1.

Savukārt spēles 66.minūtē Kotdivuāra jau izvirzījās vadība, ar otro rezultatīvo piespēli atzīmējās Serdžs Orjē, bet vārtus ar galvu guva Žerviņo. Divi ielaistie vārti gan īpaši nemotivēja Japānas izlasi, jo būtisks pārsvars laukumā piederēja pretiniekiem. 82.minūtē Drogbā izpildīja spēcīgu tiešo brīvsitienu, kuru ar pūlēm atvairīja japānis Kavašima. Pamatlaika izskaņā Kotdivuāra bija daudz tuvāk, lai gūtu trešos vārtus nekā Japāna otros.

Kā zināms, C grupas pirmajā dienas spēlē Kolumbija ar 3:0 pārspēja Grieķiju. Savukārt D apakšgrupā negaidīti uzvaru izcīnīja Kostarika, kas ar 3:1 pārspēja spēcīgo Urugvaju, bet Itālija principiālā cīņā ar 2:1 pieveica Anglijas izlasi.

Tikmēr svētdien finālturnīru uzsāks vēl divas apakšgrupas. E grupā Šveices spēkosies ar Ekvadoru, bet Francija mēģinās pārspēt pastarīti Hondurasu. Pēc šiem abiem mačiem F grupā debitante Bosnija un Hercegovina pārbaudīs savas prasmes pret spēcīgo Argentīnas izlasi.