×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
22. februāris, 2012
Drukāt

Kots aicina ieviest abonentmaksu LTV

ltv

Latvijas Televīzijas (LTV) ģenerāldirektors Edgars Kots pieļauj, ka tagad varētu būt īstais brīdis abonentmaksu ieviešanai, jo Saeimā tiek skatīts priekšlikums par nacionālo komerckanālu tiesībām prasīt samaksu no kabeļoperatoriem par satura izplatīšanu.

“Ja nacionālās komerctelevīzijas varēs iekasēt maksu no kabeļoperatoriem un citiem platformu turētājiem par satura izplatīšanu, varbūt šis ir tas brīdis, kad vajag ieviest sabiedrisko mediju abonentmaksu. Beidzot esam drosmīgi un paziņojam, ka Latvijā būs maksas televīzija,” aģentūrai BNS sacīja Kots.

LTV gan nav aplēses, cik lielai maksai vajadzētu būt, tomēr aprēķini liecinot, ka minimālajam finansējumam sabiedriskajai televīzijai gadā vajadzētu būt aptuveni 20 miljoniem latu. Tagad no valsts budžeta sabiedriskā televīzija saņem septiņus miljonus.

“Esmu aprēķinājis, ka sabiedriskajai televīzijai, lai tā varētu apmierināt visas sabiedrības intereses un patstāvīgi darboties, minimāli vajadzētu 20–22 miljonus latu. Mūsu ieņēmumi no reklāmām tagad ir trīs četri miljoni. Budžets ir interesants, jo no valsts saņemam septiņus miljonus, bet trīs atdodam atpakaļ nodokļu maksājumos,” norādīja Kots.

Budžeta veidošanas laikā pērnā gada nogalē sabiedriskie mediji – LTV un Latvijas Radio – valdībai prasīja papildu astoņus miljonus latu, tomēr prasīto neieguva.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+