×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
20. jūnijs, 2012
Drukāt

Kots: Iekasēt naudu no kabeļoperatoriem būtu jāatļauj arī sabiedriskajiem medijiem

Foto - LETAFoto - LETA

Ja komerctelevīzijas LNT un “TV3” varēs iekasēt naudu no kabeļoperatoriem, tad tas būtu jāatļauj arī sabiedriskajiem medijiem, laikrakstam “Dienas Bizness” uzsvēris Latvijas Televīzijas (LTV) ģenerāldirektors Edgars Kots.

LTV saņem finansējumu no valsts, tomēr tā apmērs, pēc Kota teiktā, ir nepietiekams. Sabiedriskajai televīzijai regulējums jau tagad attiecībā pret komerckanāliem ir atšķirīgs. Piemēram, likumā ir noteikts, ka reklāmai atvēlētais laiks katrā raidlaika stundā nedrīkst pārsniegt 12 minūtes, taču nacionālā pasūtījuma ietvaros veidotajos raidījumos reklāmai atvēlētais laiks katrā raidlaika stundā nedrīkst pārsniegt sešas minūtes.

Tādējādi saņemtais finansējums no valsts veido balansu, taču, ja tiek veikti grozījumi Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, kas dos iespēju “TV3” un LNT prasīt samaksu no kabeļtelevīzijas operatoriem par retranslācijas tiesībām, tad vienlīdzīgas situācijas vairs nebūtu, brīdina Kots.

“Kas attiecas uz sabiedriskās televīzijas pozīciju – var tikai ar izpratni raudzīties uz tās publiski paustajiem apsvērumiem, ka pašlaik visas likumdošanas iniciatīvas ir vērstas viena komersanta – “Modern Times Group” (MTG) – atbalstam, kamēr sabiedriskās televīzijas finansējuma jautājumi ir ilgstoši atstāti novārtā. Ir gluži saprotama sabiedriskās televīzijas vēlme strādāt kaut cik līdzvērtīgos apstākļos,” laikrakstam savu vērtējumu sniedz elektroniskā sakaru sniedzēja “Lattelecom” Juridiskās daļas direktors Toms Meisītis.

MTG jau iepriekš norādījis, ka maksājums par kanālu varētu būt desmit santīmi par klientu. Tas ir būtisks priekšnosacījums, lai arī pēc 2014.gada LNT un “TV3” paliktu bezmaksas virszemes apraidē un LNT un “TV3” būtu līdzekļi vietējā satura ražošanai. Turklāt izmaiņas, pēc MTG skaidrotā, ir nepieciešamas no 2013.gada.

MTG jau vairākkārt norādījis uz esošo situāciju, kad kabeļoperatori maksā ārvalstu kanāliem par tiesībām tos retranslēt, kamēr nacionālie komerckanāli šādu maksājumu nesaņem, lai gan reitingos ir topa augšpusē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+