×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
9. novembris, 2012
Drukāt

Kots: LTV būtu nepieciešams vairāk analītikas

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Televīzijā (LTV) būtu nepieciešami vairāk analītisku raidījumu, kur žurnālisti ieguldītu darbu, meklētu kopsakarības un, iespējams, prognozētu nākotnes attīstību, intervijā aģentūrai BNS atzina LTV ģenerāldirektors Edgars Kots.Viņš uzsvēra, ka šādu raidījumu veidošana prasa resursus.

Sarunas tiešraidē neesot analītika, kad tiek izvirzīta hipotēze, veikta izpēte un apkopoti fakti.

“Mana pārliecība ir, ka televīzijā būtu nepieciešami tādi raidījumi, kur varbūt nav dzīvā ētera studijas, bet ir nopietns žurnālistisks darbs, kas meklē dažādas kopsakarības, analizē to, kas notiek, iespējams, prognozē nākotnes attīstību. Piemēram, vai pašlaik televīzijā ir nopietni izanalizēta situācija ar “airBaltic”, vai ir izanalizēts tas, kā “Parex” krahs ir ietekmējis katra indivīda dzīvi?” dažus no tematiem minēja Kots.

Viņaprāt, televīzijai vajadzētu arī citādu redaktoru sastāvu, piemēram, būtu nepieciešams ļoti spēcīgs ekonomikas pārzinātājs – redaktors, kurš var virzīt noteiktus mērķus, kas var iezīmēt tematiskās līnijas.

“Ideālā līmenī televīzijai būtu daudz citādākam jābūt redaktoru darbam, būtu svarīgi, ka viņi varētu noteikt aktuālās tematiskās līnijas. Televīzija tajā situācijā, kādā tā ir, seko dienas notikumiem, kalendāram. Mēs nespējam ar savu kapacitāti reaģēt, mēs pat īstenībā par vēlu reaģējam uz notikumiem,” neslēpa Kots.

LTV jau vairākus gadus uzsver, ka tai nepietiek naudas sabiedriskā pasūtījuma izpildei, kam vajadzētu no valsts budžeta vairākus miljonus latu vairāk nekā politiķi televīzijai novirza pašlaik.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+