Sports
Hokejs

Kovaļčuku atkal gaidām Rīgā – NHL vietā izvēlas palikt “SKA” 16

ITAR-TASS/Scanpix

Krievu hokeja uzbrucējs Iļja Kovaļčuks neatgriezīsies Nacionālajā hokeja līgā (NHL) un arī nākamajā sezonā turpinās spēlēt Kontinentālās hokeja līgas (KHL) čempionē Sanktpēterburgas SKA, ko vada Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš, vēsta “USA Today”.

Šajā starpsezonā Ziemeļamerikas un Krievijas medijos vairākkārt izskanēja runas, ka 34 gadus vecais Kovaļčuks nākamajā sezonā varētu atgriezties NHL.
Tiesības uz hokejistu šajā līgā pašlaik pieder Ņūdžersijas “Devils”, ko krievs pameta 2013.gadā, lai pievienotos SKA. Ja viņš atgrieztos pasaules spēcīgākajā hokeja līgā, visticamāk, uzbrucējs tiktu aizmainīts.

Lēmums par atgriešanos NHL piederējis pašam hokejistam, kamēr “Devils” klubam neesot izdevies atrast pienācīgu variantu maiņas darījumam, turklāt tas negrasoties uzbrucēju atdot “pa lēto”.
Kovaļčuka aģents ASV Džejs Grosmens apstiprinājis, ka hokejists izvēlējies nākamajā sezonā palikt KHL. “Devils” tiesības uz Krievijas uzbrucēju zaudēs nākamā gada vasarā, bet neoficiāla informācija liecina, ka hokejists bijis ieinteresēts pievienoties Ņujorkas “Rangers” vienībai. To viņš bez jebkādām saistībām varēs darīt nākamvasar, papildinot šīs komandas sastāvu kā neierobežoti brīvais aģents.

Tāpat tiek ziņots, ka interesi par Kovaļčuku šovasar izrādījušas Čikāgas “Blackhawks” un Kolumbusas “Blue Jackets” komandas.

Kovaļčuks, kurš ar “Devils” 2010.gadā noslēdza 15 gadu līgumu 100 miljonu dolāru (88 miljonu eiro) vērtībā, atstāja NHL 2013.gadā.

Saistītie raksti
LA.lv