Sports
Hokejs

Koziols: Lipmana manipulācijas LHF biedru vidū radījušas bailes un nihilismu 1

Latvijas Hokeja federācijas (LHF) ikgadējā kongresā piektdien būs mēģinājums no amata noņemt organizācijas ilggadējo prezidentu Kirovu Lipmanu.

“Protams, mēģināšu. Esmu runājis ar daudziem LHF biedriem un par savām izredzēm jūtos komfortabli. Neviens nav teicis – liecies mierā, Kirovs ir baigi labs. Bet, kad saku – mainām kaut ko, pretī dzirdu šaubas: kas būs, kā būs, viņš taču naudu dod federācijai. Taču Lipmans nevis dod naudu, bet ņem. Finanšu pārskata neesamība radījusi šādu situāciju. Ar puspatiesībām un manipulācijām Lipmans panācis to, ka cilvēkiem ir bailes, nihilisms,” “LA” sacīja uzņēmējs, kādreizējais Rīgas “Dinamo” valdes priekšsēdētājs Viesturs Koziols.

Publiski pieejamā informācija liecina, ka balstiesības būs 19 biedriem, kā arī, iespējams, vēl diviem, kas pretendē uz šo statusu. Koziols gan to uzskata par blefu no Lipmana puses un gatavs, ka patiesībā balstiesības būs vairāk biedriem.

Lipmana pilnvaru termiņš ir līdz 2018. gada septembrim, taču tā kā LHF valde šobrīd darbojas nepilnā sastāvā, tad kongresā paredzētas arī izpildinstitūciju vēlēšanas, tostarp valdes priekšsēdētāja pārvēlēšana. Baumoja, ka savu prezidenta kandidātu gatavojas virzīt KHL vienība Rīgas “Dinamo”, taču padomes priekšsēdētājs Juris Savickis to noliedz.

Saistītie raksti

Kirovs Lipmans ir ražīgi pastrādājis aizkulisēs un “LA” pauda pārliecību par savām pozīcijām: “Vai tad mēs nepazīstam Koziolu? Viss būs kārtībā.” Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) prezidents Renē Fāzels nosūtījis Latvijas prezidentam Raimondam Vējonim vēstuli, kurā velta Lipmanam tik saldus komplimentus kā jauns iemīlējies dzejnieks. Iepriekš intervijā Kirovu slavējis arī Krievijas Hokeja federācijas prezidents Vladislavs Tretjaks. Viņi gan nevar ietekmēt balsojumu, bet Lipmanam pēc daudziem skandāliem kā ēst vajag pozitīvu PR. Koziols to komentē ar humora pieskaņu: “Fāzels viņam varētu piedāvāt IIHF viceprezidenta vai ģenerālskretāra amatu. Ir pilnīgi skaidrs, ka tik talantīgam cilvēkam Latvijā kļuvis par šauru.”

Kirovs Lipmans LHF vadīja no 1994. līdz 1995. gadam un no 1998. gada līdz šim brīdim. Koziols mēģināja pārņemt varu Latvijas hokejā pirms 12 gadiem, taču nesekmīgi.

LA.lv