×
Mobilā versija
+6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
28. februāris, 2016
Drukāt

Kozlovska atbalsta jauno ārstu nosūtīšanu uz reģioniem (2)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Līga Kozlovska uzskata, ka jaunajiem ārstiem pēc valsts apmaksātas rezidentūras beigšanas pirmos karjeras gadus būtu jāstrādā laukos, jo tieši tur iespējams gūt vislabāko pieredzi.

Mediķe sarunā ar aģentūru LETA sacīja, ka viņas personīgais viedoklis šajā jautājumā ir tāds, ka jaunajiem ārstiem darba pieredze ir jāiegūst reģionos. “Jaunajiem ārstiem, tāpat kā mums savulaik, prakse jāiziet, mācoties laukos. Savi pirmie gadi bija jānostrādā laukos, un tas ir normāli,” uzskata Kozlovska. Viņa gan piebilda, ka tas neattiecas uz ļoti šauru specialitāšu pārstāvjiem.

Savu nostāju Kozlovska pamatoja, sakot, ka, piemēram, ģimenes ārstam vislielākā profesionālā izaugsme gaidāma tieši laukos. “Ja tu esi izolēts, tev jābūt daudz kompetentākam un arī atbildība ir lielāka. Tu esi viens un tev jātiek ar visu galā.”

Ģimenes ārste arī pauda viedokli, ka gadījumā, ja valsts ir samaksājusi par šo speciālistu izglītību, tad jauno ārstu “atbildībai pret valsti arī jābūt”.

Šī brīža situāciju Kozlovska raksturoja kā jauno ārstu “medus maizes” gaidīšanu pie Rīgas, kamēr tajā pašā laikā laukos ārstu trūkst. Komentējot jauno speciālistu izteikumus par to, ka piespiedu darbs reģionos veicinās jauno ārstu aizbraukšanu no valsts, Kozlovska sacīja: “Nu tad brauciet, bet nestāviet rindā pie Rīgas.”

Jau ziņots, ka puse jauno ārstu pēc pamatstudiju beigām ir gatava doties uz ārzemēm, ja viņiem piespiedu kārtā pēc valsts apmaksātās rezidentūras būs jāstrādā reģionālajās slimnīcās.

Kā aģentūru LETA informēja Rīgas Stradiņa universitātes Studējošo pašpārvaldes valdes priekšsēdētājs Artūrs Šilovs, studenti ir tikušies ar Veselības ministrijas pārstāvjiem, lai iepazītos ar jauno rezidentūras noteikumu grozījumu projektu, kā arī lai izteiktu savas domas.

Šilovs stāstīja, ka studenti ir neizpratnē par ministrijas iniciatīvu dot priekšroku rezidentūras uzņemšanas konkursā jaunajiem ārstiem, kuriem ir noslēgts līgums ar kādu no reģionālajām slimnīcām. Jaunā kārtība paredz, ka līguma noslēgšana būs prioritārāka par ārsta zināšanām un prasmēm, stāstīja studentu pārstāvis un norādīja, ka šādā veidā zūd uzņemšanas konkursa jēga un tiek veicināta labāko jauno ārstu došanās uz ārzemēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Man liekas, dažas labi paēdušas un tuvredzīgas personas neaptver, CIK liela šogad būs kadru noplūde uz ārzemēm – un pēc desmit gadiem (nē, ne šogad, ak cienījamā kundze :)) ) Latvijā labu ārstu NEBŪS arī Rīgā, tāpat kā tagad viņu nav laukos. Vai brauksim ārstēties uz Vāciju? :))

    Belēvičam un pārējai bagātnieku kompānijai derētu kļut reālistiskiem. Laukos vajag ārstus? Piekrītu, vajag. Jauniešiem vajag darba vietas? Patiesībā jā. Nu tad izlasiet vēstures grāmatās, ka VERGU DARBS NAV EFEKTĪVS, pārveidojiet rezidentūru par studiju, nevis verdzības gadiem un piedāvājiet lauku ārstam 1) dzīvokli vai māju (kas jau nu katrā ciematā ir); 2) algu, kuru viņš patiesībā atpelnīs; 3) inteliģentu vidi. Iznākums to pašu 10 gadu laikā būs lielisks. 🙂

  2. Protams,.ka jāstrādā tur, kur norīkos. Izmācās par valsts naudu, neko vēl nav paveikuši, bet iedomājas sevi kā neaizskaramus. Rīgā visiem vietas nepietiks. Ja grib, lai brauc uz ārzemēm, tikai lai atmaksā mūsu nodokļu iztērēto naudu.

Draugiem Facebook Twitter Google+