×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
15. novembris, 2016
Drukāt

Ministrs komentē spiega aizturēšanu (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Papildināts viss teksts.

Latvijas iedzīvotāja aizturēšanā par spiegošanu Drošības policija (DP) ieguldījusi apjomīgu darbu, aģentūrai LETA norādīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (“Vienotība”).

Kozlovskis norādīja, ka esot informēts par personas aizturēšanu, taču arī viņš detalizētāku informāciju izmeklēšanas interesēs šobrīd nevarot sniegt.

“Vēlos pateikt paldies Drošības policijai, kas ir veikusi apjomīgu darbu, kura rezultātā ir aizturēta konkrēta persona un ierosināts kriminālprocess,” uzsvēra ministrs.

Kozlovskis arī norādīja, ka grozījumi Krimināllikumā, kas stājās spēkā šī gada maijā un tika pielāgoti mūsdienu situācijai, lai dotu iespēju vērsties pret apdraudējumiem Latvijas drošībai, šodien ir ļoti aktuāli un veicināja personas aizturēšanu.

Jau ziņots, ka DP šodien aizturējusi kādu Latvijas iedzīvotāju aizdomās par neizpaužamu ziņu nelikumīgu vākšanu nolūkā tās nodot vai to nodošanu ārvalstij.

Persona aizturēta, pamatojoties uz Krimināllikuma pantu par spiegošanu, proti, par neizpaužamu ziņu nelikumīgu vākšanu nolūkā tās nodot vai to nodošanu ārvalstij tieši vai ar citas personas starpniecību.

Šajā kriminālprocesā tika veiktas arī tiesas sankcionētas kratīšanas piecos objektos.

DP izmeklēšanas interesēs šobrīd nevar sniegt plašākus komentārus par izmeklēšanas gaitu. Par spiegošanu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem.

DP iepriekš arī par citiem pārkāpumiem ir sākusi kriminālprocesu par spiegošanu, taču vēlāk kvalifikāciju mainīja. LETA jau vēstīja, ka pagājušā gada vasarā tika aizturēti divi Krievijas pilsoņi, kuri nelikumīgi iekļuva Nacionālo bruņoto spēku Ādažu bāzē, kurā mitinājās arī sabiedroto valstu karavīri. Aizturēšanas brīdī pie Krievijas pilsoņiem tika atrastas skrejlapas angļu valodā. Aizturēto advokāte Imma Jansone iepriekš pastāstīja, ka vīrieši ieradušies no Krievijas, lai miermīlīgā akcijā aicinātu “ASV doties mājās”.

Abus vīriešus DP sākotnēji turēja aizdomās par spiegošanu un par mēģinājumu veikt teroristiskas darbības, ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, taču vēlāk viņu veiktās darbības tika pārkvalificētas par huligānismu personu grupā. Šobrīd viņu lieta tiek skatīta pirmās instances tiesā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Vai tiesa, ka spiegs esot izspiegojis šī ministra IQ rādītājus, kā arī latviešu zagšanas tehnoloģijas?

  2. Tās neizpaužamās ir – cik kāds augstu stāvošais ir nozadzis ?
    Tad tos likumīgos zagļus vajag ņemt pie mandelēm !

Draugiem Facebook Twitter Google+