Mobilā versija
+2.9°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
23. augusts, 2013
Drukāt

Kozlovskis: autovadītājiem nav jābaidās no jaunajiem radariem

LETALETA

Autovadītājiem nav jābaidās, ka fotoradari, kas nākotnē tiks uzstādīti uz Latvijas ceļiem, par katru cenu skrupulozi reģistrēs pat vismazākos ātruma pārkāpumus, tomēr Ministru kabineta noteikumos nebūs ierakstīts, cik smagam jābūt pārkāpumam, lai spēkrata īpašnieks tiktu sodīts.

 

To šodien pēc tikšanās ar televīzijas raidījuma “Zebra” veidotāju Paulu Timrotu atzina iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP).

Kā skaidroja Kozlovska padomniece Daiga Holma, slieksnis, virs kura ātruma pārkāpums tiek reģistrēts un automašīnas īpašnieks par to saņem sodu, tiks noteikts, vērtējot dažādus faktorus, piemēram, ceļa segumu, laika apstākļus, satiksmes intensitāti konkrētajā posmā utt. Tas nozīmē, ka atšķirīgās vietās izvietotiem radariem šī tolerance pret ātruma pārkāpuma smagumu varēs būt atšķirīga.

“Šāda tolerance būs, bet, no otras puses, nebūtu pedagoģiski nosaukt cilvēkiem kādu konkrētu ciparu. Taču ir [dots] noklusēts apsolījums, ka tolerance būs saprātīgos apmēros, kas visdrīzāk apmierinās šo 12 000 parakstījušos cilvēku vēlmes pēc kārtības, disciplīnas un uzticēšanās arī pašam autovadītājam izvēlēties braukšanas ātrumu atbilstoši situācijai,” pēc tikšanās ar Kozlovski atstāstīja Timrots.

Pēc žurnālista teiktā, iepriekš stacionārie fotoradari bija izvietoti vietās, kurās ceļu satiksmes negadījumi parasti nenotiek, tāpēc sabiedrība sāka uztraukties par to, ka projekta mērķis ir vienkārši iekasēt iespējami vairāk naudas, un nāca klajā ar savām iniciatīvām, kā to visu sakārtot.

“Es ceru, ka šoreiz mēs uz tā paša grābekļa neuzkāpsim. Ja šie 12 000 cilvēku [kuri parakstījās par iniciatīvu “Fotoradari 15+”] ir uzklausīti, tad es domāju, ka vajadzētu būt labāk, bet nekādā ziņā nedrīkst aizmirst, ka gadījumā, ja radari atkal stāvēs kaut kādās ”nevietās”, tad mums būs visas iespējas momentā “celties augšā” un izteikt savu negatīvo attieksmi pret to,” sacīja Timrots.

Kā atgādināja Kozlovskis, fotoradariem tolerance pret maziem ātruma pārkāpumiem atkarībā no apstākļiem ir bijusi arī iepriekš. “Tā saucamā tolerance būs arī nākotnē, bet skaidrs, ka mēs nevaram ierakstīt normatīvajā aktā, ka fotoradars fiksēs ātruma pārkāpumu tikai, sākot no tik un tik [kilometriem stundā]. Līdz ar to šī tolerance variēs atkarībā no daudziem faktoriem – gan no laika apstākļiem, gan arī no citiem apstākļiem,” apstiprināja Kozlovskis.

Kā ziņots, šodien Iekšlietu ministrijā (IeM) notika Kozlovska un Timrota tikšanās, lai pārrunātu plānotos fotoradaru izvietošanas un darbības nosacījumus uz Latvijas ceļiem, tostarp priekšlikumu “Fotoradari 15+”. Timrots iepriekš bija paudis neapmierinātību par to, ka IeM ignorējot aptuveni 12 000 iedzīvotāju atbalstīto priekšlikumu “Fotoradari 15+” un valdībai piedāvājot pārāk vispārīgu Ministru kabineta noteikumu projektu par fotoradaru izmantošanas principiem.

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+