×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
16. jūlijs, 2015
Drukāt

“Mēs uzrunāsim noteikta profila cilvēkus”. Kozlovskis intervijā skaidro, kāpēc bēgļi nebūs drauds (24)

Foto - LETAFoto - LETA

Pagājušo pirmdien Ministru kabinets slēgtā sēdē nolēma, ka Latvija nākamajos divos gados uzņems 250 bēgļus. Šis lēmums izraisījis ne mazums kaislību valdošajā koalīcijā, kur Nacionālā apvienība (NA) iebilst pret bēgļu uzņemšanu. NA pārstāvji nav kautrējušies publiski nodēvēt koalīcijas partnerus par meļiem. Politiķu diskusijas radījušas daudz jautājumu sabiedrībā. Tādēļ aicināju uz sarunu iekšlietu ministru RIHARDU KOZLOVSKI (“Vienotība”), kurš vistiešāk piedalījies šā lēmuma sagatavošanā.

– Pēc kādiem kritērijiem jūs valdībā nonācāt pie lēmuma pieņemt tieši 250 bēgļus, nevis teiksim 100 vai 300?

– Šeit jāsāk ar atskatu netālā pagātnē. Visiem zināms, ka 13. maijā Eiropas Komisija nāca klajā ar savu redzējumu, kā solidāri organizēt 60 000 bēgļu pārvietošanu. Viņi piedāvāja formulu, pēc kuras Latvijai sanāca 737 bēgļi. Turklāt tas būtu nevis vienreizējs pasākums, bet saistoši arī turpmākām pārvietošanām. Iekšlietu ministru padomē valstis nolēma, ka tas nevar būt piespiedu mehānisms un tam jābūt vienreizējam solidaritātes pasākumam. Arī premjeri Eiropadomē vienojās, ka tam jānotiek brīvprātīgi un katrai valstij jānosauc skaitlis, cik cilvēku tā gatava uzņemt. Luksemburga, pārņemot no mums prezidentūru, piedāvāja citu formulu, uzņemamo bēgļu skaitu nosakot pēc IKP un iedzīvotāju skaita. Plus viņi piedāvāja 15% slīdošo koeficientu, pēc kā Latvijai sanāktu līdz 265 bēgļiem. Mums šāds variants šķita krietni konstruktīvāks un pamatotāks, un tā mēs valdībā nonācām pie skaitļa 250. Turklāt būtiski, ka šis ir vienreizējs pasākums. Dažas valstis gan palika pie EK piedāvātā skaita, jo ir gatavas uzņemt vairāk bēgļu. Mūsu pozīcija ir tāda, ka šajā programmā solidāri jāpiedalās visām ES valstīm.

– NA pārstāvis Rihards Kols apgalvo, ka Lietuva uzņemšot tikai 85 bēgļus.

– Šeit jāsaprot, ka runa ir par divām bēgļu kategorijām – 20 000 bēgļu pārvietošana no trešajām valstīm un 40 000 no Grieķijas un Itālijas. No trešajām valstīm Lietuva ņem 85, bet mēs 64. Taču tā ir tikai daļa no kopējā skaita, kas Lietuvai ir aptuveni 330, bet mums jau minētie 250.

Nākamnedēļ Briselē atkal notiks šim jautājumam veltīta iekšlietu ministru padome. Ja vienošanās netiks panākta, tad sarunas turpināsies jūlija beigās. Neredzu gan iespēju, ka Latvija šo skaitli varētu palielināt.

Pievienot komentāru

Komentāri (24)

 1. tas Kazlenieks!

 2. ko var lumudurēt – mēs uzrunāsim noteikta profila cilvēkus! uzrunāsiet noteikta profila, anfasa vai “жопный” plāna cilvēkus – ko tas līdz? cik jūs jēdzat no cilvēkiem, redzams pēc jūsu Par†eigeno$$ēm!

 3. Ar vienu pašu integrēto Aijo Benesu netiekam galā!

 4. Latvija imigrantus pārbaudīs rūpīgāk par Franciju? Kādā veidā?

 5. Ko nolēma Saeima? Un kad būs referendums?

 6. Kā Korena rokaspuisis, kremļa pakalpiņš, iedomājies integrēt miljards nēģeru?

 7. Atšķirībā no citām valstīm,Latvijā bēgļi nebūs drauds! Par to parūpēsies ministrs Kozlovskis!

 8. ka savā vecumā Kozlovska kungs spēj arī sapņot kā mazs bērns!!!!!!!!!! Vai Zviedrijā viņš nav papētījis šos kadrus un viņu uzvedību??? VAJAG vismaz nedēļu tur pabūt un pavērot, kā viņi tur “Iedzīvojušies”… Pats redzeju to ĀRPRĀTU, ko viņi tur izvērtuši vārīdamies savā sulā un vairojoties kā truši!!! Sievietes nestrādā, bet katru gadu regulāri tikai nodarbojas ar bērnu dzemdēšanu!!! Nemīl kopt savu dzīves vietu – viss vieni netīrumu kalni, smirdoņa tagad karstā laikā… Runā tikai savā valodā un no zviedru valodas nesaprot neko kā cūkas no svētdienas… Uz LATVIJU atbraukušos nometināt uz dzīvi Skrundas kara pilsētiņā, vispirms to savedot kārtībā dzīvošanai. Darba pie mums ir daudz, arī latviešu valodu apgūs!? Dzīvojot Rīgā un citās lielajās pilsētās latviešu valodas vietā apgūs krievu valodu un tad pret LATVIJU jau vērsīsies ar dubultu spēku… Tā varētu turpināt par citām valstīm, kur viņi jau iesēdušies…VIŅI NOSAKA SAVU KĀRTĪBU, KOZLOVSKA KUNGS!??? NERUNĀJIET TO, PAR KO NEESAT PĀRLIECINĀTS!!!

 9. Vai paties kads naivi cer ka ar to viss beigsies ? Tiks iepludinata nakama porcija un atkal skanes attaisnojumi.

 10. uzkatu,ka sis “beglu ” uznemsanas bizness ir tiesaam labi paardomats. Ko Kozlovskis urksk? Lai panemj kaadus 10 stukas sava majoklii uz uztur par savu lepno algu.Kada nekauniiba,ar varu uzspiez melnos ar visaam vinu netiirajam slimibam.

 11. PRETĪGI LASĪT CINISKĀ LATVIEŠU TAUTAS SLEPKAVAS DEMAGOĢIJU UN “LA” ŽURNAĻUGU KLUSĒJOŠO PIEKRIŠANU VIŅAM. VISI UZ PROTESTA AKCIJU 4.AUGUSTĀ !!!

 12. **,laak pasaki,ka vajag locties,ka liek Eiropa.

 13. Eiropas kolonizācija uzņem apgriezienus Atbildēt

  Eiropieši kolonizēja Āfriku bet pēc tam izvācās, jo tas skaitījās “slikti”. Tagad afrikāņi un citi kolonizē Eiropu, bet tas skaitās “labi”?
  Lielā atšķirība ir tā, ka šie kolonisti nekad projām neies.

 14. padomiešus ārā ! Atbildēt

  Sākot ar tādām pagātnes paliekām kā Straujuma, Āboltiņa un Kozlovskis.

 15. Ātri gan bildē redzamais tips kažoķeli apmetis

 16. Jau atkal pie Itālijas krastiem ”izglābti ” 27000 migranti.Kā tagad tos dalīs ? Un ko,Kozlovska kungs domā,ja Latvija uzņems tos 250 blandoņas,tad bēgļu straume momentāli apstāsies ? Un šiem ”bēgļiem ” taču vajadzēs apvienoties ar savām ģimenēm.Viņš vispār ir parēķinājis cik viņi te jau būs pēc trim gadiem ? Un viņš var droši solīt kad tie būs tie lielie čaklīši kas nevis slīpēs ielas un parazitēs uz pabalstiem ,bet gan priecīgi dosies strādāt gateros,mežadarbos,ielu uzkopšanā?

 17. Kad būs saprašana – tie pamatā ir pabalstu bēgļi. Ja vel runātu par kādiem kristiešu bēgļiem un tiem tiešām ir vajāšana musulmaņu pasaulē…

 18. Kad ieradīsies līgavas un mātes ar bērniem, tad tas skaitlis būs jāpareizina ar kādu smuku ciparu.

 19. man patiesi žēl šo cilvēku… bet cik tur ir bēgļu un cik vieglas (pabalstu) dzīves tīkotāju ??? Nu neesam mēs gatavi uz šādu pārbaudījumu (eksperimentu)ne materiāli, ne garīgi. Vai Eiropā kāds var nosaukt labu piemēru? Raud gan Francija ,gan Zviedrija/ Kāpēc šos milzīgos pabalstu līdzekļus nevar izmantot
  speciālu bēgļu nometņu organizēšanai tajā pašā klimatiskajā zonā. Nē es tiešām nesaprotu būtību.Eiropa taču nevar pieņemt šos tūkstošus. Ko nevar celt.to nevar nest

 20. bezkaunīgi ziņkārīgais Atbildēt

  Mums valstī ir bars INTEGRĒTIESNESPĒJĪGO. Jautāšu kā tas čigāns par bērniem: mazgāsim šitos vai taisīsim jaunus?

 21. kazli, lasies uz savu āfriku !!!!!!

 22. Protams… 256 par acu baltumiem? Mērkaķvaldība. Medmāsas cik saņem? Kāda ir viņu atbildība un nepieciešamā izglītība attiecībā pret darāmo darbu un saņemto algu? Kāda ir viņu pensija? Un tas ir tikai viens piemērs no daudziem, kurus var nosaukt jebkurš LV iedzīvotājs. Kazlis ar dotlaimu lai uzņem tos morus savās mājās. Kur ir tā valdībiņa, kurai būtu jāpieprasa izvākt padarmijas atvases un citas atliekas? Tiem seskiem laikam šķiet, ka vārdu salikums “politiskā atbildība” satur kādu dievišķu spēku

 23. ESmu dzirdējis, par Sīrijas kristiešu genocīdi no islamistu puses. Kāpēc šos cilvēkus nevarētu uzņemt LAtvijā. Tie varētu būs kaut vai 250 cilveki gadā, bet tikai ne islama teroristus.

 24. Diemžēl šie citas ādas krāsas bēgļi ir ar pilnīgi citām audzināšanas tradīcijām. Kā piemēru var minēt vienā no Pierīgas rajoniem katru rītu vienā un tai paša vietā nu jau 3 nedēļas stāvot 1 melnādaino ar grābekli un slotu. Un pa šīm 3 nedēļām viņš ir pavirzījies uz priekšu par 2 metriem. Tātad viņam pienākas kaut kāds pabalsts un kaut kas ir jādara, bet tā negribas. Un tā negribas visai Āfrikai un tad brīnāmies, ka viņi slikti dzīvo. Un ar šiem bēgļiem būs tieši tas pats. Strādāt negribēsies, bet ēst un uzstādīt savas parasības gribēsies. Diemžēl!

Draugiem Facebook Twitter Google+