×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
12. janvāris, 2015
Drukāt

Kozlovskis: cīņa pret terorisma prasa neatliekamu rīcību (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis ("Vienotība")

Cīņa pret jebkurām terorisma izpausmes formām prasa neatliekamu rīcību, 11. janvārī Eiropas Savienības (ES) Padomes prezidentūras starptautiskajā iekšlietu ministru sanāksmē Parīzē paziņojis iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V).

“Esmu pārliecināts, ka šis ir īstais brīdis, lai mēs paustu vienotu un saskaņotu rīcību cīņā ar terorismu. Cīņa pret jebkurām terorisma izpausmes formām ir prioritāte manā dienaskārtībā, un Latvija kā prezidējošā valsts ES Padomē noteikti veltīs šim jautājumam īpašu uzmanību,” uzsvēra Kozlovskis.

Svētdien, 11. janvārī, iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis pārstāvēja ES Padomes prezidentūru starptautiskā iekšlietu ministru sanāksmē Parīzē.

Tā kā sanāksmes laikā dalībvalstu ministri izteica vēlmi pēc ātras un vienotas rīcības ES līmenī, Kozlovskis ierosināja sasaukt ārkārtas Tieslietu un iekšlietu padomes sanāksmi Briselē nākamnedēļ. Lēmums par sanāksmes norisi tiks pieņemts tuvākajās dienās pēc konsultācijām ar dalībvalstīm.

Kozlovskis arī aicināja sanāksmes dalībniekus apspriest turpmākos pasākumus, kas nepieciešami cīņā pret terorismu nākamajā neformālajā Tieslietu un iekšlietu ministru sanāksmē 29. janvārī Rīgā.

Kozlovskis ministru sanāksmē uzsvēra, ka šobrīd prioritātes cīņā ar terorismu ir vēršanās pret ārvalstu kaujinieku fenomenu, radikalizēšanās novēršana, dienestu sadarbība, teroristu finansēšanas kanālu slēgšana un stratēģiskās komunikācijas uzlabošana.

Praktiskie soļi, kurus mums ir nepieciešams spert ES līmenī, ir vienošanās par Pasažieru datu reģistra (PNR) direktīvu un drošības pārbaužu uzlabošana uz ES ārējām robežām. Viņš izteicās, ka ir gatavs uzsākt sarunas ar Eiropas Parlamentu, līdz ko tas būs paudis savu nostāju. ES ir jāizskata iespējas drošības uzlabošanai uz ES ārējām robežām, lai atklātu un uzraudzītu noteiktus pasažierus, balstoties uz objektīviem, noteiktu risku kritērijiem, kuru īstenošanai tiek ņemti vērā netraucētas robežas šķērsošanas principi, pamatbrīvības un drošības prasības.

Kozlovskis arī aicināja sanāksmes dalībniekus apspriest nākamos soļus un iespējamos papildu pasākumus, kas nodrošinās atbilstošu reakciju uz vardarbību, ko izraisa terorisms. Ministrs uzsvēra, ka šobrīd īpaši svarīgi ir parādīt, ka esam vienoti ar Franciju, lai reaģētu uz nežēlīgajiem noziegumiem un draudiem ES iekšējai drošībai.

Sanāksmes dalībnieki vienojās par kopīgu starptautiskās ministru sanāksmes Parīzē deklarāciju cīņai ar terorismu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Jā. Tieši tā! Specifiski, kad pret savu tautu, – piem., pensionāru sprādzēšanu pusbadā, ūn – slimnīcu un skolu slēgšanu. Nu? Vai tas nav pats naturālākais terorisms?

  2. Ministra kungs!!! VISPIRMS NOPĒRCIET POLICISTIEM CILVĒKA CIENĪGUS APAVUS UN TAD domājiet par cīņu pret terorismu!!! VĀJPRĀTS!!???????

  3. ..Kaut kas iztruksts, ka parasti, Ministra izpratnei par terorisma draudu Bezabrene, proti…

    … ‘ … prioritates … cina ar … arvalstu kaujinieku fenomenu … radikalizesanas … ‘ u.t.t.

    … Bet kur paliek cina pret kadas jau zinamas valsts izplanotu, sagatavotu, propogandetu, slepeni un nelegali ievestu agentu, turpinosi attistitu un atbalstitu kadas ES valsts uzmesanai …

Draugiem Facebook Twitter Google+