×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
14. oktobris, 2015
Drukāt

Kozlovskis: izstādes “Maidana cilvēki” postīšana ir nopietns incidents un mācība (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Starptautiskā ceļojošā izstāde "Maidana cilvēki" Brīvības bulvāra alejā starp Merķeļa ielu un Elizabetes ielu.

Pie Ministru kabineta (MK) organizētās izstādes “Maidana cilvēki” izpostīšana ir pietiekami nopietns incidents un mācība nākotnei, žurnālistiem trešdien pēc tikšanās ar Nacionālās apvienības (NA) deputātiem Saeimā sacīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (“Vienotība”).

Kozlovskis komentēja, ka Valsts policija (VP) un Drošības policija (DP) saņēmusi pieteikumu par pasākuma organizēšanu nevis pirms iespējas sniegt par to atzinumu, bet jau apstiprinātu lēmumu par šāda pasākuma atļaušanu no Rīgas domes. Tāpat ministrs norādīja, ka VP nebija juridiska pienākuma nodrošināt izstādi ar apsardzi.

Ministrs NA apsolījis, ka detalizēti tiks pārbaudīti dažādi fakti, lai pārliecinātos, vai bija iespējams novērst notikušo incidentu, izmantojot MK novērošanas kameras.

Kozlovskis apstiprināja, ka DP pašlaik vērtē visu informāciju saistībā ar izpostīto izstādi. Viņš piebilda, ka DP redzeslokā līdz šim izstādes organizatori nebija nonākuši, līdz ar to speciāli netika vērtēti.

“Šobrīd izstādes postīšana kriminālprocesā tiek klasificēta kā huligānisms, bet, ja tiks nospriests par nodarījuma pārkvalificēšanu uz naida kurināšanu, tad tas uzreiz pārtop par smagāku pantu un varētu mainīties lietas piekritība, nonākot DP kompetencē,” viņs teica.

Jau ziņots, ka Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs pirmdien apturēja pašvaldības izsniegto atļauju rīkot izstādi “Maidana cilvēki”, paužot, ka organizatori neievēro likuma prasības, tostarp nenodrošinot pasākuma apsardzi.

Rīgas pašvaldība bija izsniegusi publiska pasākuma rīkošanas atļauju Latvijas atjaunošanas biedrībai par starptautiskas ceļojošās izstādes “Maidana cilvēki” rīkošanu Rīgā, Brīvības bulvāra alejā starp Merķeļa ielu un Elizabetes ielu no šā gada 5.līdz 25.oktobrim.

Naktī uz svētdienu izstāde piedzīvoja kārtējo vandāļu uzbrukumu, kura laikā tā tika nopostīta. Policija saņēma zvanu no kāda garāmgājēja, kurš ziņoja, ka izstādē “Maidana cilvēki” divi vīrieši bojā eksponātus. Tuvākā ekipāža bija Rīgas pašvaldības policijas ekipāža, kas notikuma vietā ieradās divu minūšu laikā, taču ļaundari jau bija aizbēguši. Arī apkārtnē iespējamos uzbrucējus neizdevās atrast.

Tika konstatēts, ka sabojāti ir visi eksponāti. Policisti uzsāka kriminālprocesu par huligānismu.

Izstāde jau iepriekš saskārās ar vairākiem vandālisma aktiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Pēc kara pat Kozlovskis ģenerālis!Pauž gudras domas tikai pēc kārtējā notikušā…Interesanti,ko viņš teiks,kad zaļie cilvēciņi būs viņu pašu ar visu krēslu uzspēruši gaisā?

  2. Kāds nezinītis!16 martā tusēja busiņā ar strīpainajiem!Demisiju!!!

  3. Kozlovskim bijušas vairākas "mācības" Atbildēt

    Bet viņš neko nemācas. Vai nebūtu jārīkojas godīgi un jādemisionē?

  4. Mācībā nākotnei, ministrs saka: ) Kāda jēga no tāda iekšlietu ministra, kurš nezināja, ka Rīgā “karojošo” putinistu netrūkst 🙂 Pie tam, ministram taču bija jāzin, ka pats Rīgas mērs savos blogos kūda šo izstādi nopostīt.

  5. Juridiski korekta atruna no ministra Kozlovska mutes.Ja būtu bijusi politiska griba,huligāni nebūtu darbojušies tik sekmīgi.

Draugiem Facebook Twitter Google+