×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
28. februāris, 2013
Drukāt

Kozlovskis: ja Rīgas dome turpinās aizliegt 16.marta pasākumus, tas būs politisks lēmums

Foto - LETAFoto - LETA

Ja Rīgas dome turpinās aizliegt leģionāru piemiņas dienas pasākumus arī pēc plānotajām izmaiņām likumos par par sapulcēm, piketiem un gājieniem, šāds lēmums būs uzskatāms par politiski motivētu, intervijā aģentūrai BNS sacīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

Ministrs norādīja, ka pēdējo gadu laikā Rīgas dome aizliegusi dažādu organizāciju plānotos pasākumus 16.martā, tomēr tiesa tos vēlāk atļāvusi. “Ja personas, kas grib pulcēties un pārstāv legālas biedrības, tad demokrātiskā valstī šiem cilvēkiem nav pamata to liegt darīt. Kā šis pasākums izvēršas, to mēs redzam gadu uz gadu – kopā sapulcējas pretēju uzskatu paudēji, tāpēc mūsu uzdevums ir nepieļaut vardarbību,” sacīja ministrs.

Kozlovskis norādīja, ka līdz šim Rīgas dome, atsaucoties uz drošības iestāžu atzinumiem, šos pasākumus aizliegusi, norādot, ka šajā datumā ir zināms sabiedrības apdraudējums.

Tai pat laikā ministrs uzsvēra, ka, pareizi interpretējot likumus, iepriekšējo gadu laikā Rīgas pašvaldībai bija visas iespējas atļaut latviešu leģiona piemiņas dienas pasākumus, iepriekš konsultējoties ar atbildīgo dienestu pārstāvjiem un uzzinot, kā atļaut pretrunīgo pasākumu norisi, lai tie neietekmētu sabiedrisko kārtību. Pēc ministra teiktā, pašvaldība varēja atļaut šo pasākumu norisi stingri regulējot pasākumu norises laikus, lai tādējādi nepieļautu pretēji domājošo pulcēšanos vienā vietā un vienā laikā.

Iekšlietu ministrs stāstīja, ka RD šajos gadījumos atsaucās, ka viņiem nav tādu publisko tiesību, lai to noteiktu. Tāpat pašvaldība norādīja, ka nav izstrādāta un aprakstīta skaidra kārtība, kā pašvaldībai rīkoties šādos gadījumos. “Tāpēc Mūsu doma bija konkretizēt šos pienākumus, paredzot, kā pašvaldībai, balstoties uz tiesībsargājošo institūciju atzinumiem, šos dažādu rīkotāju organizētos pasākumus sadalīt, nosakot atšķirīgus pulcēšanās laikus vai vietas,” piebilda Kozlovskis, piebilstot, ka ja Rīgas dome arī pēc jaunā regulējuma šos pasākumus turpinās aizliegt bet tiesa tos atļaus, tas būs jāsaka, kā politisks lēmums.

Kozlovskis gan piebilda, ka jaunais regulējums visticamāk vēl neattieksies uz šogad rīkotajiem 16.marta pasākumiem.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka Valdības komiteja pirmdien atbalstīja Iekšlietu ministrijas priekšlikumu konkretizēt pašvaldības tiesības par sapulču, gājienu un piketu ierobežojumiem vai aizliegšanu. Ministrija izstrādājusi grozījumus likumā “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem”, kas pēc būtības neparedz tiesību apmēra izmaiņas pašvaldībām, kā arī konkretizē pašvaldības tiesības, lemjot par pasākumu norises atļauju

Ar grozījumiem ministrija vēlas precīzāk noteikti pasākumu pieteikumu izvērtēšanas posmus. Uzsvērts, ka lēmums par pasākuma norises aizliegšanu ir pats radikālākais pulcēšanās brīvības ierobežojums.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+